Ogłoszenia parafialne 22.03

przez Proboszcz
 1. Zawsze bardzo serdecznie dziękuję rodzinom z Olędrów za przygotowanie świątyni do mszy  niedzielnych. W tym tygodniu pozwoliłem sobie odwołać tę czynność ze zrozumiałych względów.
 2. Na czas po świętach Wielkanocnych zarezerwowałem firmę do zainstalowania ekranu w celu wyświetlania tekstów pomocnych w czasie liturgii mszy św. Jest firma Rduch ta sama, która zamontowała kuranty w naszym kościele.
 3. Cmentarz. Bardzo serdecznie dziękuje p. Ireneuszowi Braunowi za konserwację zimową pompy cmentarnej i uruchomienie jej z pierwszym dniem wiosny.  Kilka tygodni temu rozmawiałem z właścicielem firmy instalującej automaty do zakupu wkładów do zniczy. Z racji, że montaż, obsługa i serwis jest darmowa wyraziłem zgodę na instalację jednego takiego automatu w najbliższym czasie na naszym cmentarzu.
 4. Jak wiecie została dokonana w naszym lesie przecinka. W czwartek i wczoraj następna część tych wyciętych drzew została wyniesiona z lasu i można powiedzieć, że prace posuwają się do przodu. Tym wszystkim Panom bardzo serdecznie dziękuję za ich czas i zaangażowanie.
 5. W środę 25.03. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, msze św. rano o 11.00 i popołudniu o 17.00
 6. W środę również nowenna do MB Nieustającej Pomocy po mszy o godz. 17
 7. W czwartek nowenna do o. Pio po mszy o godz. 16
 8. Proszę pomyśleć o osobach z waszego otoczenia, które życzyłyby sobie przed Wielkanocą wizyty księdza. Proszę o kontakt ze mną, ale również i idąc za sugestiami ogłoszeń słyszanych w radio czy TV pomyślcie również o potrzebach bieżących swoich najbliższych jak również swoich sąsiadach.
 9. Jak wiecie rekolekcje parafialne są odwołane, więc dzień spowiedzi wielkopostnej nie będzie miał miejsca również. Proponuję począwszy od poniedziałek, godzinę przed mszą św. Adorację Najświętszego Sakramentu i w czasie jej trwania spowiedź.
 10. Zapewne słyszeliście o Komunii Duchowej jest to dobro proponowane nam dzięki mądrości K-ła. Daje nam ona takie same łaski jak Komunia sakramentalna. Jeżeli nie mogę przyjąć Komunii Świętej na sposób sakramentalny, to dostaję taką możliwość , która w Kościele nie została wymyślona w tamtym tygodniu, tylko ma już wielowiekową tradycję. Chodzi w niej o to, by wzbudzić, będąc w łasce uświęcającej – bo warunki są takie same do Komunii sakramentalnej jak i Komunii Duchowej – pragnienie przyjęcia Pana Jezusa, wyrazić swoją miłość do Niego, a potem dziękczynienie za Jego obecność. Korzystajmy z tego wielkiego dobrodziejstwa i bogactwa K-a, który w takiej sytuacji nie zostawia nas samych. Niedziela str.19
 11. Modlitwa przez Suplikację jest właściwą odpowiedzią na znak czas jakim jest epidemia, starajmy praktykować ją w domu. Nie zapominajmy o modlitwie za cały personel medyczny w naszej Ojczyźnie.
 12. Zachęcam również do odmawiania różańca o godz. 20.30. Ks. Abp G. Ryś zobowiązał wszystkich księży w diecezji do jego odmawiania w samotności na plebanii, a wszystkich parafian do włączenia się w modlitwę w swoich domach.
 13. Od niedzieli 29.03. zmiana godzin mszy św. w niedzielę o godz. 07, 09 i 11. W dni powszednie o godz. 17 i 17.30
 14. Prasa Nowe tytuły.