Ogłoszenia parafialne 04.10.20.

przez Proboszcz
 1. Chciałbym serdecznie podziękować rodzinie Florków z Majkowa Małego, jak również ich bliskim, którzy im pomagali, za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i ofiarę na olej do świec. Jest to również okazja do podziękowania wszystkim tym osobom, które trudziły się wypełniając ten obowiązek z tej miejscowości. Od następnej soboty kolejka, odnośnie sprzątanie kościoła, przechodzi  na Twardosławice. Proszę Was o odebranie kluczy do kościoła i (tu mała innowacja) zeszyt, do którego proszę się wpisywać i przekazywać go dalej razem z kluczami.
 2. Idąc za sugestiami księży proboszczów, również zarządzającymi cmentarzami parafialnymi, chciałbym począwszy od dn.01. 11. Wprowadzić opłatę za wjazd na cmentarz każdej firmy kamieniarskiej. Dziękuję za zrozumienie.
 3. Ks. Abp G. Ryś zaprasza wszystkich wiernych do uczestnictwa we mszach św. związanych z Jubileuszem 100-lecia Diecezji Łódzkiej. W naszym przypadku będzie to msza odprawiana przez Abpa Wiktora Skworca dzisiaj tj. 04.10. o godz. 18 w parafii farnej w Piotrkowie.
 4. Będąc w ubiegły czwartek w naszej szkole podstawowej zaprosiłem uczniów VIII kl. na spotkanie z cyklu przygotowań do bierzmowania na jutro o godz. 19.00.
 5. Dziękuję za ofiary na tacę, która jest przeznaczona na potrzeby WSD w Łodzi.
 6. W przyszła niedzielę 11.10. taca gospodarcza, również tego samego dnia będziemy uczestnikami ogólnopolskiej zbiórki do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąc’.
 7. Począwszy od dzisiaj przyjmuję na wypominki.
 8. Od jutra można zamawiać msze święte na rok 2021.
 9. W sobotę 10.10. odbędzie się Pielgrzymka Żywego Różańca Sanktuarium MB Łaskiej. Wyjazd autokarem o godz. 09.00. sprzed kościoła. Koszt ok. 20 zł. Zapisy w zakrystii.
 10. Przygotowując te ogłoszenia zauważyłem, że umknęło mi podziękowanie dla p. katechetki, więc to czynię teraz. Serdeczne „DZIĘKUJĘ”.
 11. Również chciałbym jeszcze raz serdeczne podziękować poszczególnym wioskom za Wasze wypełnione kosze i tace z chlebami. Proszę o ich odebranie po mszy św., są jak zwykle w sali za zakrystią. Personel szkoły przy ul. Tkackiej w Łodzi, odbierając Wasze dary zaproponował chęć osobistego podziękowania. W najbliższym czasie przyjadą ze swoimi podopiecznymi, aby to uczynić.
 12. Jak, niektórzy wiedzą w porozumieniu z Rada Parafialną złożony został wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o udzielenie dofinansowania na poprawę efektywności energetycznej budynków naszej parafii, czyli na przysłowiowe panele fotowoltaiczne i pompy cieplne. Projekt został przyjęty do rozpatrzenia. Jeżeli zostanie przyjęty za około miesiąc rozpoczniemy prace instalacyjne.
 13. Szpital Zakonu oo. Bonifratrów w Łodzi zaprasza bezpłatne badania w zakresie wczesnego wykrywania raka jelita grubego. Szczegóły w gablotce przed kościołem.
 14. Niebawem, rozpoczną się prace tynkarskie na fasadach budynku gospodarczego, wydatek ten został uwzględniony w budżecie parafialnym.
 15. Tygodniki; Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny. Książki o św. ojcu Pio: Ojciec Pio-modlitwa, Ojciec Pio- Przyślij mi swojego Anioła Stróża, Szatan w życiu Ojca Pio, Ojciec Pio a dusze czyścowe. Wszystkie po 8 złoty.
 16. Dzisiaj suma odpustowa ku czci świętej Tereski od Dzieciątka Jezus w parafii NSJ o godz.12.00.
 17. Modlitwa przez Suplikację jest właściwą odpowiedzią na znak czasu jakim jest epidemia, starajmy praktykować ją w domu. Nie zapominajmy o modlitwie za cały personel medyczny w naszej Ojczyźnie.