Ogłoszenia parafialne 10.05.20.

przez Proboszcz
 1. W środę z racji nabożeństwa majowego nowenny do MB Nieustającej Pomocy po mszy o godz. 17 nie będzie.
 2. Serdeczne podziękowania dla mieszkańców Olender za posprzątanie kościoła.
 3. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym trudnym czasie dla nas wszystkich, złożyły ofiary na potrzeby parafii. Złożono następujące ofiary: z Szydłowa 50 zł, z Majkowa Folwarku 100 zł i z Cisowej 50zł, Serdeczne Bóg zapłać.  Oczywiście pieniądze zostaną przeznaczone na niezbędne potrzeby parafialne.
 4. Przeżywamy miesiąc maj poświęcony NMP. Każdego dnia odmawiamy Litanię Loretańską w kościele po mszy św. o godz. 17. Ponownie zachęcam Was do gromadzenia się, z tej okazji, choć na krótką chwilę na wspólną modlitwę z sąsiadami wokół tak pięknie przybranych kapliczek i krzyży. Zabierzcie z sobą również swoje dzieci.
 5. W środę 13.05. wspomnienie NMP z Fatimy, ale jak zapewne domyślacie się tradycyjna Procesja Fatimska tego dnia nie odbędzie się.
 6. W piątek 15.05 poświęcenie pól na Szydłowie i Szydłowie-Kolonii o godz. 18, w niedzielę 17.05. o godz. 18 na Cisowej, w środę 20.05 na Majkowie Śr. o godz. 18, w niedzielę 24.05 na Twardosławicach o godz. 17, w sobotę 30.05 na Polesiu i Bąkowcu o godz.18,  w niedzielę 31.05 na Olendrach i Majkowie Małym o godz. 17.
 7. Dzisiaj diecezjalna Pielgrzymka do grobu Sługi Bożej Wandy Malczewskiej w Parznie odbędzie się w następującej formie: o godz. 9.00 – msza św. celebrowana przez ks. Abpa Grzegorza Rysia  (transmitowana przez TVP 3 Łódź) Po powrocie do domu proszę o zachęcenie Waszych domowników do uczestnictwa w tej mszy.
 8. Katechizm Kościoła Katolickiego zobowiązuje nas do spowiedzi choć jeden raz w roku około Wielkanocy. To słowo „około” proponuje nam czas do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Zawsze jestem do dyspozycji.
 9. Jak wiecie dzisiaj miała się odbyć I-a Komunia Św. naszych dzieci. Proszę z tej okazji ich rodziców o niezaniedbywanie przygotowywania do Niej mimo niesprzyjających warunków. Pozwolę sobie zapytać, czy kiedyś w domu lub przy kapliczce Wasze dzieci odmówiły Litanię Loretańską?
 10. Jak wiecie dzisiaj miały odbyć się Wybory Prezydenckie, proszę o modlitwę w intencji naszej Ojczyzny i naszych dzieci pierwszokomunijnych. Pod Twoją obronę….
 11. Z zachęcam również do oglądania na stronie internetowej „transmisja na żywo”. Głęboko ufam, że niebawem, po licznych próbach uzyskamy lepszą jakość.
 12. Zapewne słyszeliście o Komunii Duchowej jest to dobro proponowane nam dzięki mądrości K-ła. Daje nam ona takie same łaski jak Komunia sakramentalna. Jeżeli nie mogę przyjąć Komunii Świętej na sposób sakramentalny, to dostaję taką możliwość, która w Kościele nie została wymyślona w tamtym tygodniu, tylko ma już wielowiekową tradycję.
 13. Proszę, was osoby zamawiające mszę święto o uzgodnienie między sobą w rodzinie, kto ma uczestniczyć w tej mszy (wg nowych zarządzeń 1 osób na 15 m kwadratowych, więc w naszym kościele może uczestniczyć we mszy św. 10 osób.
 14. Modlitwa przez Suplikację jest właściwą odpowiedzią na znak czasu jakim jest epidemia, starajmy praktykować ją w domu. Nie zapominajmy o modlitwie za cały personel medyczny w naszej Ojczyźnie.
 15. Zachęcam również do odmawiania różańca o godz. 20.30. Ks. Abp G. Ryś zobowiązał wszystkich księży w diecezji do jego odmawiania w samotności na plebanii, wszystkich parafian do włączenia się w modlitwę w swoich domach. Módlmy się o ustanie epidemii, ale również o deszcz.