Ogłoszenia parafialne 11.10.20.

przez Proboszcz
 1. Chciałbym serdecznie podziękować rodzinie Kamińskich z Twardosławic, za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Dziękuję również p. Braunowi, p. Ordonowi i p. Kościelnemu za porządki przy segregacji śmieci na cmentarzu. Podziękowania kieruję również do panów: Pielużka, Skórki, Kłemba, Kopertowskiego i p.Bartłomieja za czas poświęcony na opróżnienie garażu.
 2. Idąc za sugestiami księży proboszczów, również zarządzającymi cmentarzami parafialnymi, chciałbym począwszy od dn.01. 11. Wprowadzić opłatę za wjazd na cmentarz każdej firmy kamieniarskiej. Dziękuję za zrozumienie.
 3. W ubiegły poniedziałek miało miejsce spotkanie z cyklu przygotowań do bierzmowania dla klasy VIII. Proszę rodziców o wypełnienie i podpisanie kartki, którą rozdałem wśród młodzieży .
 4. Dziękuję za ofiary na tacę w ubiegłą niedzielę, która jest przeznaczona na potrzeby WSD w Łodzi. Zebranych zostało 872 złotych.
 5. Dziękuje za ofiary na dzisiejszą tacę gospodarczą, również dziękuję wszystkim ofiarodawcą ogólnopolskiej zbiórki do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąc’, w której możemy uczestniczyć wrzucając naszą ofiarę do puszki.
 6. W przyszła niedzielę przypada „Niedziela Misyjna”. Taca będzie przeznaczona na Misje Święte.
 7. Jak wiecie przyjmuję na wypominki, jak również można zamawiać msze święte na rok 2021.
 8. Zostały jeszcze do odebrania 2 kosz i kilka serwetek. Proszę o ich odebranie po mszy św., są jak zwykle w sali za zakrystią.  
 9. Na niedzielę 18 października zaprosiłem kilka osób z personelu i kilku podopiecznych ze szkoły przy ul. Tkackiej w Łodzi. Poprosiłem ich o przywiezienie trochę rzeczy wytwarzanych w czasie zajęć wychowawczych. Kupując coś moglibyście wesprzeć tę szkołę i jej wychowanków. Niestety nie przybędą, gdyż cała szkoła została objęta kwarantanną.
 10. Jak wiecie w porozumieniu z Rada Parafialną złożony został wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o udzielenie dofinansowania na poprawę efektywności energetycznej budynków naszej parafii, czyli na przysłowiowe panele fotowoltaiczne i pompy cieplne. Projekt został przyjęty do rozpatrzenia. Ze względu jednak na dzisiejszą sytuację i przypuszczalne, organizacyjne trudności ze zgromadzeniem wystarczających środków finansowych pozwoliłem sobie na przełożenie tego projektu na czasy późniejszy.
 11. Niebawem, rozpoczną się (trochę opóźnione) prace tynkarskie na fasadach budynku gospodarczego, wydatek ten został uwzględniony w budżecie parafialnym.
 12. Tygodniki; Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny. W kontekście miesiąca, który przeżywamy proponuje Wam zakup książki „Wszystko o różańcu”, w cenie 10 zł.
 13. Modlitwa przez Suplikację jest właściwą odpowiedzią na znak czasu jakim jest epidemia, starajmy praktykować ją w domu. Nie zapominajmy o modlitwie za cały personel medyczny w naszej Ojczyźnie.