Ogłoszenia parafialne 13.12.20.

przez Proboszcz

3 Niedziela Adwentu 13.12.20.

 1. Chciałbym serdecznie podziękować rodzinom Dorożyńskich i Olejników z Majkowa Małego, za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i ofiarę na olej do świec.
 2. Dziękuję za zebrane ofiary do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie. Łącznie zebrano 344 zł. Bóg zapłać.
 3. Dziękuję wszystkim osobom, które podjęły się rozniesienia opłatków wigilijnych. Dziękuję Wam wszystkim za Ich przyjęcie i oczywiście za Waszą ofiarę, dzięki niej możemy modlić się w ciepłym kościele. Jej wysokość podam w całości, gdy wszystkie koperty zostaną dostarczone na plebanię. Bóg zapłać!
 4. Zwracam się do chętnych z prośbą o pomoc w obsadzaniu choinek i dekoracji szopki. Zapraszam wszystkich chętnych w czwartek 17.12. na godz. 15.00.
 5. Natomiast w piątek 18.12. o godz. 15. 00. proponuje Wam wszystkim Dzień Skupienia. Zaprosiłem ks. Pawła Sudowskiego z Parafii św. JP II, aby przewodniczył Koronce do Miłosierdzia Bożego w godzinie męki Pana Jezusa. Następnie wraz z innymi zaproszonymi kapłanami proponuję spowiedź przed B.N. O godz. 16.30. msza św. z homilią ks. Pawła, w czasie której będziemy mogli wesprzeć budowę kościoła pw. św. Jana Pawła II. Po mszy św., jeżeli będzie taka potrzeba również będziecie mogli się wyspowiadać.
 6. Zapewne jeszcze do tej pory zadajemy sobie pytanie: „Co z Kolędą?” Chciałbym Wam zaproponować tzw. Kolędę „na zaproszenie”. Oczywiście wszystko zależy, jak rozwinie się sytuacja epidemiczna w naszym kraju i jaką decyzje ostatecznie podejmie ks. Abp G. Rysia. Proponuję abyście telefonicznie lub osobiście zgłaszali mi Wasze nazwiska i adresy. W zależności od ilości osób zgłoszonych z poszczególnych wiosek, podam w późniejszym terminie dzień i godzinę rozpoczęcia wizyty w poszczególnych wioskach. Czekam więc na zgłoszenie od Was, którzy chcecie, abym Was odwiedził i pobłogosławił Wasz dom w Nowym Roku. Jeżeli zaakceptujecie to nie chciałbym wchodzić do mieszkań, tylko chciałbym pozostać na podwórku. Jeżeli nie będzie przeciw wskazań poproszę sołtysów o zorganizowanie transportu.
 7. Roraty jak zwykle o godzinie 07.00. rano.  Możliwość spowiedzi zawsze przed mszą. Zawsze po mszy możecie nabyć świecę na stół wigilijny.
 8. W kontekście Bożego Narodzenia proponuje Wam wsparcie dzieci szczególnej troski poprzez zakup Aniołka wykonanego w Warsztatach Terapii Zajęciowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Łodzi. Cena 15 zł.
 9. OSOCZE.
 10. Tygodniki; Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny.
 11. Modlitwa przez Suplikację jest właściwą odpowiedzią na znak czasu jakim jest epidemia, starajmy praktykować ją w domu. Nie zapominajmy o modlitwie za cały personel medyczny w naszej Ojczyźnie.