Ogłoszenia parafialne 15.11.20.

przez Proboszcz

33 Niedziela Zwykła 15.11.20.

  1. Chciałbym serdecznie podziękować rodzine Czerwińskich z Twardosławic, za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i ofiarę na olej do świec. Dziękuję również ministrantom Jakubowi Owczarkowi i jego bratu Darkowi za pomoc w porządkach po tynkowaniu wokół budynku gospodarczego i opróżnieniu boksu ze szkłem na cmentarzu.
  2. Dziękuję również za dzisiejszą tacę przeznaczoną z racji IV Dnia Ubogich będzie przeznaczona na potrzeby ubogich, podopiecznych Caritas- Łódź i za produkty żywnościowe przekazane w Tytkach Charytatywnych. W najbliższym czasie zostaną one przekazane w odpowiednie ręce.
  3. Zauważyłem kilka dni temu, że bez powiadomienia mnie są dokonywane na cmentarzu pewne prace, np. podcinanie tui. Te prace są już zaplanowane i w określonym czasie wszystkie krzewy zostaną podcięte w stosowny sposób. W podobnych i innych przypadkach proszę mnie powiadamiać dla ułatwienia i realizacji kompleksowego porządku na naszym cmentarzu. Dziękuję za zrozumienie i proszę o cierpliwość, a w pewnym momencie poproszę o pomoc.
  4. Czas biegnie szybko i można powiedzieć Boże Narodzenie za pasem. Opłatki wigilijne są już nabyte u ss. Bernardynek, przygotowywane są paczki dla wszystkich miejscowości. Błogosławieństwo opłatków nastąpi jednak nie w I-ą niedzielę adwentu, a w urocz. Chrystusa Króla Wszechświata, aby osoby je roznoszące miały troszkę więcej czas. Oczywiście Wasza ofiara będzie przeznaczona jak zwykle na ogrzewanie kościoła za którą już teraz dziękuję.
  5. Tygodniki; Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny.
  6. Modlitwa przez Suplikację jest właściwą odpowiedzią na znak czasu jakim jest epidemia, starajmy praktykować ją w domu. Nie zapominajmy o modlitwie za cały personel medyczny w naszej Ojczyźnie.