Ogłoszenia parafialne 20.12.20.

przez Proboszcz

4 Niedziela Adwentu 20.12.20.

  1. Dziękuję za zebrane ofiary na tacę w czasie Dnia Skupienia na potrzeby budującego się kościoła w parafii św. JP II. Dziękuje również za, chyba dobry, udział w Dniu Skupienia. Ksiądz Paweł był bardzo wdzięczny za Wasze ofiary i Wasz postawę.
  2. Dziękuję jeszcze raz wszystkim osobom, które w tym roku podjęły się rozniesienia opłatków wigilijnych. Dziękuję Wam wszystkim za Waszą ofiarę na ogrzewanie kościoła, dzięki niej możemy modlić się teraz w ciepłym kościele. Jej wysokość wynosi 8.567zł. Bóg zapłać!
  3. Jak zauważyliście dekoracja świąteczna jest już prawie gotowa za co dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na moją prośbę. Pozwolę sobie rozszerzyć tę formułę podziękowań w dzień świąt.
  4. „Co z Kolędą?” Tekst: ROZPORZADZENIE KS.ABP GRZEGORZA RYSIA znajduje sięna stronie archidiecezji. W dalszym ciągu aktualna jest tzw. Kolędę „na zaproszenie”, ale po 17.01.  Oczywiście wszystko zależy, jak rozwinie się sytuacja epidemiczna w naszym kraju i jaką decyzje ostatecznie podejmie ks. Abp G. Rysia jak podjął tym razem. Proponuję abyście telefonicznie lub osobiście zgłaszali mi Wasze nazwiska i adresy. W zależności od ilości osób zgłoszonych z poszczególnych wiosek, podam w późniejszym terminie dzień i godzinę rozpoczęcia wizyty w poszczególnych wioskach. Czekam więc na zgłoszenie od Was, którzy chcecie, abym Was odwiedził i pobłogosławił Wasz dom w tym Nowym Roku. Jeżeli zaakceptujecie to nie chciałbym wchodzić do mieszkań, tylko chciałbym pozostać na podwórku. Jeżeli nie będzie przeciw wskazań poproszę sołtysów o zorganizowanie transportu.
  5. Ostatnie roraty dnia 24.12. jak zwykle o godzinie 07.00. rano.  Możliwość spowiedzi zawsze przed mszą. Zawsze po mszy możecie nabyć świecę na stół wigilijny.
  6. W kontekście Bożego Narodzenia proponuje Wam wsparcie dzieci szczególnej troski poprzez zakup Aniołka wykonanego w Warsztatach Terapii Zajęciowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Łodzi. Cena 15 zł. I oczywiście książki na prezent pod choinkę.
  7. Tygodniki; Niedziela CD Idziemy, Gość Niedzielny. SZOPKA
  8. Modlitwa przez Suplikację jest właściwą odpowiedzią na znak czasu jakim jest epidemia, starajmy praktykować ją w domu. Nie zapominajmy o modlitwie za cały personel medyczny w naszej Ojczyźnie.