Ogłoszenia parafialne 12.04.20.

przez Proboszcz

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 12.04.20.       

  1. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy po mszy o godz. 17
  2. Proszę nie zapominać o osobach z waszego otoczenia i potrzebach w tych trudnych dniach.
  3. Serdeczne Bóg zapłać osobom składającym ofiarę na „Kwiaty do Grobu Pana Jezusa”, osobom moderującym te zbiórki na poszczególnych wioskach i osobom ubierającym tegoroczny grób.  Zebrana suma wynosi 4855 zł. Suma przeznaczona na dekorację i kwiaty wyniosła 1350 zł. Oczywiście pozostałe pieniądze zostaną przeznaczone na bieżące wydatki parafialne.
  4. Katechizm Kościoła Katolickiego zobowiązuje nas do spowiedzi choć jeden raz w roku około Wielkanocy. To słowo „około” proponuje nam czas do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Zawsze jestem do dyspozycji.
  5. Zapewne słyszeliście o Komunii Duchowej jest to dobro proponowane nam dzięki mądrości K-ła. Daje nam ona takie same łaski jak Komunia sakramentalna. Jeżeli nie mogę przyjąć Komunii Świętej na sposób sakramentalny, to dostaję taką możliwość, która w Kościele nie została wymyślona w tamtym tygodniu, tylko ma już wielowiekową tradycję.
  6. Proszę, was osoby zamawiające mszę święto o uzgodnienie między sobą w rodzinie, kto ma uczestniczyć w tej mszy (wg zarządzeń 5 osób) Doszył bowiem do mnie informacje, o których Wy zapewne wiecie, że czynniki administracyjne sprawdzają ilość osób uczestniczących we mszach św. i pogrzebach. Proszę poprosić inne osoby o duchowe uczestnictwo w Eucharystii poprzez Komunię Duchową.
  7. Modlitwa przez Suplikację jest właściwą odpowiedzią na znak czasu jakim jest epidemia, starajmy praktykować ją w domu. Nie zapominajmy o modlitwie za cały personel medyczny w naszej Ojczyźnie.
  8. Zachęcam również do odmawiania różańca o godz. 20.30. Ks. Abp G. Ryś zobowiązał wszystkich księży w diecezji do jego odmawiania w samotności na plebanii, wszystkich parafian do włączenia się w modlitwę w swoich domach.
  9. Tradycją K-ła w Polsce jest Błogosławieństwo Pokarmów na stół wielkanocny, od której tego roku musieliśmy odstąpić. Jednak myślę, że tego dnia tj. w Wielka Sobotę, zatrzymując się przy kapliczkach i krzyżach, nie pominąłem nikogo w moich modlitwach i wszystkie koszyczki były już rano, przed moim przejazdem przygotowane. Dla tych, którzy chcą odmówić modlitwę błogosławieństwa przed śniadaniem wielkanocnym proponuję tekst do prywatnego użytku:

Obrzędy błogosławieństw pokarmów na stół wielkanocny

Przepełnieni wielkanocną radością, zasiądziemy do świątecznego stołu i podzielimy się wzajemną życzliwością przy składaniu sobie życzeń. Nowe życie Zmartwychwstałego Pana symbolizuje poświęcone jajko, którym także dzielimy się wzajemnie. Prośmy Chrystusa Pana, zawsze obecnego wśród tych, którzy Go miłują, aby pobłogosławił te pokarmy na stół wielkanocny.

Wszyscy modlą się przez chwilę w ciszy

Panie Jezu Chryste, Ty w dzień przed męką i śmiercią kazałeś uczniom przygotować paschalną wieczerzę, w dzień Zmartwychwstania przyjąłeś zaproszenie dwóch uczniów i zasiadłeś z nimi do stołu, a późnym wieczorem przyszedłeś do Apostołów, aby spożyć wraz z nimi posiłek; prosimy Cię, daj nam z wiarą przeżywać Twoją obecność między nami podczas świątecznego posiłku, w dzień Twojego zwycięstwa, abyśmy, mogli się radować z udziału w Twoim życiu i zmartwychwstaniu.
Chlebie żywy który zstąpiłeś z nieba i w Komunii św. dajesz życie światu, pobłogosław ten chleb i wszelkie świąteczne pieczywo na pamiątkę chleba, którym nakarmiłeś lud słuchający Ciebie wytrwale na pustkowiu, i który po swym zmartwychwstaniu przygotowałeś nad jeziorem dla swoich uczniów.
Baranku Boży, który zwyciężyłeś zło i obmyłeś świat z grzechów, pobłogosław to mięso, wędliny i wszelkie pokarmy, które będziemy jedli na pamiątkę Baranka paschalnego i świątecznych potraw, które Ty spożyłeś z Apostołami na Ostatniej Wieczerzy Pobłogosław także naszą sól, aby chroniła nas od zepsucia.
Chryste, życie i zmartwychwstanie nasze, pobłogosław te jajka, znak nowego życia, abyśmy dzieląc się nimi w gronie rodziny, bliskich i gości, mogli się także dzielić wzajemnie radością z tego, że jesteś z nami. Daj nam wszystkim dojść do wiecznej uczty Twojej, tam, gdzie Ty żyjesz i królujesz na wieki wieków. W. Amen

Mimo tego trudnego czasu Wszystkim moim Czcigodnym Parafianom, tym, których gościcie w swoich sercach, bo nie możecie gościć w swoich domach, z całego serca Wesołego Alleluja!!!