Ogłoszenia parafialne 12.12.21.

przez Proboszcz
 1. Dziękuję serdecznie kolejnej rodzinie p. Jacka Justa z Majkowa Śr. za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i ofiarę na olej. Bóg zapłać!
 2. Dziękuję za zbiórkę do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie, czyli w Rosji, na Białorusi, Ukrainie, Rumuni, Bułgarii, Mołdawii, Kazachstanie. Zebrano 440 zł i 20 gr.
 3. Dziękuję ministrantom, którzy po zbiórce pomogli przy odśnieżaniu parkingu.
 4. Można powiedzieć jesteśmy na półmetku Adwentu. Roraty jak zwykle o godzinie 07.00. Zapraszam do udziału wszystkie dzieci. Jak zwykle proszę o przyniesienie małej karteczki z IMIENIEM w celu losowania figurki Niepokalanej.
 5. Dzisiaj zachęcam do nabycia świec wigilijnych: małe w cenie 5 zł, duże po 10 zł, a piramidy i kule po 15 zł.
 6. Dziękuje rodzicom młodzieży przygotowującej się do bierzmowania za zorganizowanie wczoraj wyjazdu na Arenę Młodych, która miała miejsce wczoraj u oo. Jezuitów.
 7. Dziękuję za dzisiejszą zbiórkę do puszek na Fundusz Och. Życia im Stanisławy Leszczyńskiej.
 8. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Jutro w poniedziałek i we wtorek msze o godz. 09.00., 16.00 i 18.00. Roraty w te dni będą miały miejsce jak zwykle o godz. 07.00. ze względu na dzieci, ale dorosłych proszę ze względu na kazania rekolekcjonisty o powtórne przyjście do k-ła. Zakończą się one we wtorek dniem spowiedzi. Spowiednicy będą do dyspozycji 30 minut przed mszą. Rekolekcje wygłosi ks. Mariusz Jersak proboszcz parafii św. Jacka dawny rektor kościoła Panien Dominikanek. Roraty będą miały miejsce jak zwykle o godz. 07.00.
 9. Dziękuję za przyjęcie i wypełnienie Tytki Charytatywnej w celu wsparcia ubogich, których wspiera CARITAS-ŁÓDŹ.
 10. Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi zwraca się z propozycją akcji TELEFON WSPARCIA DLA SENIORA. Numer tego telefonu i inne informacje w gablotce przed kościołem.
 11. W poniedziałek 13.12. zapraszam na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania o godz. 18.00. młodzież z klasy I szkoły średniej.
 12. Dziękuję osobom zwyczajowo rozprowadzające opłatki wigilijne za ponowne podjęcie tej czynność i w tym roku. Ofiara jak zwykle przeznaczona są na ogrzewanie kościoła. Gdy wrócą wszystkie koperty pozwolę sobie podać sumy, które zostały złożone. Przy okazji dziękuję osobom, które składając ofiarę na ogrzewanie dołożyli ofiarę na kostkę na cmentarna alejkę.
 13. Dnia 17.12. na godz. 17.00. zapraszam chętnych do pomocy w obsadzaniu choinek i ubierania szopki.
 14. Pomoc psychologiczna, parafia św. Jacka i św. Doroty, 2 piątek miesiąca godz. 17.00.-18.30.
  Rękawiczki.
 15. Tygodniki; Niedziela (od dziś po 8 zł) Gość Niedzielny( od nowego roku będzie również po 8 zł) Idziemy. Różaniec na miesiąc grudzień. Płyty CD z Kolędami po 10 i 15 zł.