Ogłoszenia Parafialne 13.06.21.

przez Proboszcz

11 Niedziela Zwykła 13.06.21.

  1. Chciałbym serdecznie podziękować p. Anicie Wężyk i p. Barbarze Wężyk i z Majkowa Folwarku za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i ofiarę na olej.
  2. Dziękuje p. Danielowi Fałkowi i Piotrowi Fałkowi za skoszenie trawy na rowie, przed ogrodzeniem parafialnym i pod drzewami na placu kościelnym.
  3. Dziękuję również pp. Marcinowi Macika, Bogdanowi Czerwińskiemu, Markowi Wudarkowi i Kamilowi Gawrońskiemu za pomoc w porządkowaniu budynku gospodarczego.
  4. Dziękuję za ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej. Suma zebrana to 378 zł i 20 gr. Bóg zapłać.
  5. Nasz odpust MB. Nieustającej Pomocy przypada w tym roku 20 czerwca, sumę odpustową o godz. 12.00.  odprawi i procesję poprowadzi ks. Dziekan Grzegorz Gogol. Proszę Asystę o pomoc w przeprowadzeniu procesji odpustowej. Z góry dziękuję dzieciom i rodzicom za sypanie kwiatków i pomoc w niesieniu szarf przy chorągwiach podczas tejże procesji.
  6. W ramach przygotowań do odpustu chciałbym zwrócić się z prośbą o pomoc w usuwaniu chwastów z kostki brukowej. Proszę chętnych na środę godz. 20.
  7. Z wdzięcznością zwracam się  teraz do mieszkańców Twardosławic za okazaną pomoc w zorganizowaniu obiadu dla zaproszonych gości.
  8. Proszę osoby porządkujące groby po uroczystościach pogrzebowych o kontakt ze mną.
  9. W kontekście spraw cmentarnych chciałbym was prosić a zarazem podziękować za ofiary, które już wpłynęły, nawet bez kopert. Chodzi oczywiście o pomoc w sfinansowania kolejnej alejki na cmentarzu. Koszt inwestycji jak już wiecie około 10.500 zł. Dziękuję osobom roznoszące opłatki wigilijne za pomoc w rozprowadzeniu ostemplowanych kopert z krótkim listem i wrzucenie ich do wszystkich skrzynek pocztowych w naszej parafii. Koperty zaczęły już wracać na plebanie z Waszymi ofiarami, za które serdecznie dziękuję.
  10. Kradzieże na cmentarzu nie ustają.

W najbliższym czasie Towarzystwo Jezusowe rozpocznie świętowanie Jubileuszowego Roku Ignacjańskiego, który będzie trwał od 20 maja 2021 do 31 lipca 2022 roku. Na terenie Archidiecezji Łódzkiej wierni będą mogli modlić się przy relikwiach św. Ignacego Loyoli w Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej w Piotrkowie Tryb. (7-14.06.2022) i w Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi (15-28.06.2022). W tych świątyniach podczas Roku Ignacjańskiego będzie można uzyskać odpust zupełny.