Ogłoszenia parafialne 18.07.21.

16 Niedziela Zwykła 18.07.21.

1. Chciałbym serdecznie podziękować rodzinie Ossowskich z Majkowa Folwarku za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i ofiarę na olej.
  2. Chciałbym serdecznie podziękować za ofiary na Tacę Gospodarczą z ubiegłej niedzieli.
  3. Chciałbym również podziękować w imieniu ks. Pawła Sudowskiego z parafii JPII i młodzieży za Waszą pomoc dla Neli Balcerek.
  4. Proszę osoby porządkujące groby po uroczystościach pogrzebowych o kontakt ze mną.
  5. Chciałbym serdecznie podziękować za ofiary, które wpłynęły na tzw. KOSTKĘ. Chodzi oczywiście o pomoc w sfinansowania kolejnej alejki na cmentarzu. Koszt tej inwestycji jak już wiecie to około 10.500 zł. Jak do tej pory wpłynęło ok. 10.750 tys. zł. Bóg zapłać.
  6. Dziękuję serdecznie p. Wojciechowi Bogusowi za demontaż i wywiezienie starego pieca węglowego z piwnicy oraz p. Wojciechowi Kopertowskiemy za zespawanie rur CO. jak również p. Sławomirowi Kuśmierskiemu za poprawienie progu przy drzwiach wyjściowych do kościoła.
  7. W piątek 16.07. obchodziliśmy wspomnienie NMP  z Góry Karmel. Z tej racji proponowałem w dzisiejszą niedzielę przyjęcie Szkaplerza.
  8. Ojciec Jan zostawił mi kilka książek o misjach karmelitańskich w Afryce. Jeżeli ktoś chciałby ją nabyć zapraszam do zakrystii.
  9. Na piątek 23.07. o godz. 11.00. zapraszam wszystkich ministrantów na zbiórkę.
  10. W niedzielę 25.07. po każdej mszy św. błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Ofiary zebrane tego dnia przeznaczone są na pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu.
  11. Kradzieże na cmentarzu nie ustają, dlatego nawiązałem kontakt z firmą, która w najbliższym czasie zamontuje urządzenia rejestrujące.
  12. Szczepionka.
  13. Od poniedziałku 26.07. rozpoczynam urlop. Zamówione msze św. będzie odprawiał ks. Paweł Sudowski, w razie  innej potrzeby, będzie również do Waszej dyspozycji. Jego telefon: 515 313 530. Natomiast od niedzieli 01.08. będzie mnie zastępował o. Jan Krawczyk.
  14. Tygodniki, Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny.
  15. W najbliższym czasie Towarzystwo Jezusowe rozpocznie świętowanie Jubileuszowego Roku Ignacjańskiego, który będzie trwał od 20 maja 2021 do 31 lipca 2022 roku. Na terenie Archidiecezji Łódzkiej wierni będą mogli modlić się przy relikwiach św. Ignacego Loyoli w Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej w Piotrkowie Tryb. (7-14.06.2022) i w Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi (15-28.06.2022). W tych świątyniach podczas Roku Ignacjańskiego będzie można uzyskać odpust zupełny.