Ogłoszenia parafialne 19.12.21.

przez Proboszcz

IV Niedziela Adwentu. 19.12.21.

 1. Dziękuję serdecznie kolejnej rodzinie p. Sylwestra Pietrasa z Majkowa Śr. za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i ofiarę na olej. Bóg zapłać!
 2. Roraty jak zwykle o godzinie 07.00. Zapraszam szczególnie teraz, w ostatnim czasie, do udziału w tym maryjnym nabożeństwie.
 3. Dzisiaj, już chyba ostatnia okazja, do nabycia świec wigilijnych: małe w cenie 5 zł, duże po 10 zł.
 4. Może ta propozycja zostawienia ich na grobie najbliższych jest dobrym pomysłem Zakończyliśmy rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Dziękuję serdecznie za pomoc mieszkańcom Olender i Paniom przygotowującym posiłek dla spowiedników za pomoc. Wam wszystkim za szczerą spowiedź, niech łaska boża Was nie opuszcza. Proszę o modlitwę w mojej intencji i parafian św. Jacka..
 5. Dziękuję tym, którzy zwrócili wypełnione Tytki Charytatywnej w celu wsparcia ubogich, których wspiera CARITAS-ŁÓDŹ. Serdeczne Bóg zapłać!
 6. W poniedziałek 20.12. nie ma spotkanie przygotowującego do sakramentu bierzmowania o godz. 18.00. z racji oczywistych.
 7. W przyszłą niedzielę pozwolę sobie podać kwoty zebrane z okazji rozprowadzania opłatków wigilijnych i program kolędy, która rozpoczniemy we wtorek 28.12. Proponuję jak w roku ubiegłym, będę szedł wg zapowiedzianego planu w ogłoszeniach. Jeżeli ktoś będzie sobie życzył, w zależności od Waszej woli, pobłogosławię Wasze obejście lub dom czy mieszkanie.
 8. Dziękuję za zbiórkę do puszek na Fundusz Och. Życia im Stanisławy Leszczyńskiej. Zebrano 208 zł 30 gr
 9. Dziękuję wszystkim chętnych za pomoc w obsadzaniu choinek i ubierania szopki. Bóg zapłać!
 10. Pomoc psychologiczna, parafia św. Jacka i św. Doroty, 2 piątek miesiąca godz. 17.00.-18.30.
 11. Dzisiejsze Wypominki będą wygłoszone wyjątkowo w dzień Bożego Narodzenia.
 12. Tygodniki; Niedziela (od dziś po 8 zł) Gość Niedzielny z płytą CD polskich ss. Karmelitanek z klasztoru na Islandii. ( od nowego roku będzie również po 8 zł) Idziemy. Różaniec na miesiąc grudzień. Płyty CD z Kolędami po 10 i 15 zł.
 13. Młode Mamy dzieci, które przystąpiły w tym roku do I-ej Komunii prosiły mnie o pomoc dla 11-o letniego dziecka. Oto ich prośba: Księże, proszę przeczytać tekst z kartki obok.