Ogłoszenia parafialne 27.06.21.

przez Proboszcz

12 Niedziela Zwykła 20.06.21. Odpust MBNP.

  1. Chciałbym serdecznie podziękować rodzinie Bednarków i p. Zofii Jędrzejec z Majkowa Folwarku za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i ofiarę na olej. Za tydzień przewidziane jest ostatnie sprzątaie przez mieszkańców tej linii Majkowa Folwarku. Za dwa tygodnie proszę o przekazanie kluczy na kolejną linię tej wioska.
  2. Dziękuję p. Piotrowi Gajewskiemu z Majkowa Folwarku za skoszenie trawy.
  3. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Pieszą Piotrkowską Pielgrzymkę. Bóg zapłać.
  4. Proszę osoby porządkujące groby po uroczystościach pogrzebowych o kontakt ze mną.
  5. Chciałbym serdecznie podziękować za ofiary, które już wpłynęły na tzw. KOSTKĘ. Chodzi oczywiście o pomoc w sfinansowania kolejnej alejki na cmentarzu. Koszt tej inwestycji jak już wiecie to około 10.500 zł. Jak do tej pory wpłynęło ok. 4 tys. zł.
  6. Kradzieże na cmentarzu nie ustają.
  7. Tygodniki, Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny i Różaniec. Darmowy egzemplarz z ubiegłej niedzieli z artykułem o naszej kapliczce.

W najbliższym czasie Towarzystwo Jezusowe rozpocznie świętowanie Jubileuszowego Roku Ignacjańskiego, który będzie trwał od 20 maja 2021 do 31 lipca 2022 roku. Na terenie Archidiecezji Łódzkiej wierni będą mogli modlić się przy relikwiach św. Ignacego Loyoli w Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej w Piotrkowie Tryb. (7-14.06.2022) i w Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi (15-28.06.2022). W tych świątyniach podczas Roku Ignacjańskiego będzie można uzyskać odpust zupełny.