Ogłoszenia parafialne 13.11.22.

13.11.22. 33NZ

1. Dziękuję serdecznie rodzinie p. Jarosława Baran za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i ofiarę na potrzeby zakrystii.
  2. Dziękuję również za Wasze ofiary na tacę gospodarczą.
  3. Wszystkich uczniów kl. VIII i kl. VII dzisiaj na krótkie spotkanie po mszy św. o godz. 10.00.
  4. Dzieci I-o komunijne na mszy św. o godz. 16.00. otrzymają książeczki do nabożeństwa.
  5. Z racji 11.11. w naszej parafii odbył się tzw. „Bal dla Rzeczpospolitej”, Dziękuję wszystkim za uczestnikom, a w sposób szczególny paniom, które przygotowały salę, ugotowały grochówkę, a na końcu pozmywały naczynia. Nie można nie wspomnieć o p. Michale Kołtoniku użyczającym swojej aparatury i swojego czasu. Bóg zapłać wszystkim!
  6. Dziś 13.11 obchodzimy VI Światowy Dzień Ubogich. Jak co roku będziemy mogli włączyć się w pomoc ubogim poprzez tzw. „Tytkę charytatywną”. Jest ona dostępna przed kościołem.
  7. Dzisiaj również Organizacja „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” przeżywa XIV Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym, w tym roku szczególnie, kościołem na Ukrainie. Pod hasłem Uleczyć Tęsknotę. Szczegóły w gablotce. Jak co roku możemy w miarę swoich możliwości wesprzeć to dzieło biorąc udział w zbiórce do puszek za co już teraz Wam dziękuję.
  8. Za tydzień Niedziela Chrystus Króla Wszechświata, po mszy o godz. 12 odmówimy wspólnie Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego przed Najświętszym Sakramentem. Tego dnia na wszystkich mszach taca z przeznaczeniem na WSD w Łodzi.
  9. W Niedzielę CH.K. W. przypada Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Proszę o podanie mi imion tych , których chcielibyście abym wspomniał w czasie mszy świętych.
  10. Ksiądz Rektor Kościoła Panien Dominikanek zaprasza na kolejną Dominikańską Szkołę Wiary. Tym razem wykład ks. Grzegorza Michalczyka, krajowego duszpasterza środowisk twórczych. Szczegóły w gablotce przed kościołem.
  11. Ks. Kan. Mariusz Jersak zaprasza na uroczystą mszę św. z .racji 100-u lecie parafii Św. Jacka, która zostanie odprawiona przez ks. Abp G. Rysia dn. 02.12. o godz. 18.00.
    Kino Helios zaprasza na film “PROROK” dn. 16.11. godz. 18.00. Szczegóły w gablotce przed kościołem..
  12. Pielgrzymka do Medjugorie od 19.11.-26.11. Koszt 650 zł i 170 euro. Więcej informacji pod numerem; 697-545-994.
  13. Serdecznie dziękuję osobom, które uregulowały płatności za place na cmentarzu, ale teraz po Uroczystości Wszystkich Świętych mam śmiałość przypomnieć, tym którzy tego nie uczynili, poprzez małą karteczkę umieszczoną ma grobie.
  14. Pielgrzymka do Medjugorie od 19.11.-26.11. Koszt 650 zł i 170 euro. Więcej informacji pod numerem; 697-545-994.
  15. Tygodniki; Niedziela, Dlaczego atakują papieża? S. Idziemy, Gość Niedzielny. Możliwość nabycia Kalendarza Rolnika w cenie 35 zł