Ogłoszenia parafialne 22.05.22.

22.05.22.

1. Dziękuję serdecznie rodzinom dzieci rocznicowych za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.
  2. Na stoliczku pod chórem jest wyłożony obrazek z błogosławioną Pauliną Jaricot, proszę, szczególnie członków Żywego Różańca o wzięcie tego obrazka.
  3. Dnia dzisiejszego przypada 34 rocznica święceń kapłańskich ks. Abpa Grzegorza Rysia.
  4. Wczoraj zakończył się tzw. Biały Tydzień. Dziękuję rodzicom, mimo obowiązków domowych i zawodowych, za przywożenie dzieci na to wydarzenie.
  5. Zawierzenie w Parafii 26.05. godz. 18.00.
  6. W sobotę 28.05. o godz. 11.00. oo. Jezuici zapraszają na Wieczernik trybunalski. Program na plakacie.
  7. Tego samego dnia parafia św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim zaprasza na 100-lecie bierzmowania św. siostry Faustyny Kowalskiej. Program na plakacie.
  8. W niedzielę 29.05. po mszy św. o godz. 11.00. zapraszam wszystkich rodziców i młodzież przystępującą w tym roku do sakramentu bierzmowania na krótkie spotkanie organizacyjne.
  9. Tego dnia CARITAS-Łódź prosi o zbiórkę ofiar do puszek na letnie kolonie dla dzieci znajdujące się pod jego opieką.
  10. Nabożeństwa majowe.
  11. Św. Florian.
  12. Ks. Paweł Sudowski z parafii JPII proponuje pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 24.09. do 02.10.2022. zainteresowanych proszę do zakrystii.
  13. Ks. Mariusz Jersak z parafii św. Jacka i św. Doroty proponuje pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w terminie 13-20 października 2022.
  14.  Z. Sz. Ponadpodstawowych i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Szydłowie prowadzi zapisy do Technikum, do branżowej szkoły I-ego stopnia, kwalifikacyjne Kursy zawodowe i Zaocznych Szkół Policealnych. Szczegóły na plakacie i w sekretariacie szkoły.
  15. O godzinie 13.00. rozpoczną się obchody Święta naszej Gminy, na które jesteśmy wszyscy zaproszeni przez p. Wójta. Program na afiszu.
  16. Jak co roku rozpoczyna się zbiórka złomu elektrycznego, z racji na rychłe malowanie budynku gospodarczego proszę o składanie go na kostce za toaletami.
  17. Tygodniki; Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny