Ogłoszenia parafialne 27.11.22.

27.11.22. 1NAd

1. Dziękuję serdecznie rodzinie p. Huberta Kochanowskiego za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i ofiarę na potrzeby zakrystii.
  2. Dziękuję za włączenie się w pomoc ubogim poprzez tzw. „Tytkę charytatywną”, jak widzicie część już wróciła wypełniona.
  3. W imieniu seminarzystów i profesorów naszego WSD w Łodzi składam podziękowanie za Wasze ofiary na tacę w ubiegłą niedzielę.
  4. OO. Jezuici zapraszają, odpust św. Franciszka Ksawerego, który będzie miał miejsce w Sanktuarium MB Trybunalskiej przy ul. Pijarskiej 4, dnia 03. 12. (sobota) o godz. 17.00.
  5. Dziękuję rodzicom wszystkich ministrantów za podwiezienie ich na wczorajszą zbiórkę.
  6. Zapraszam wszystkich członków Rady parafialnej na spotkanie dnia 29.11. o godz. 18.00.
  7. Na mszy o godzinie 08.00. zostały poświęcone opłatki wigilijne. Proszę osoby, które zwyczajowo pomagają je rozprowadzają o ich wzięcie po mszy św.
  8. Jutro w poniedziałek 29.11. o godz. 07.00. pierwsze RORATY. Na tej mszy św. miejsce uprzywilejowane mają dzieci. Proszę o pomoc dla nich w dotarciu na mszę i przygotowaniu lampionów. Tematem tego rocznych refleksji i układanki będą opowiadania „Dziadka Joachima”. Dziękuję paniom, które przygotowały jak co roku wieniec roratni. Świece na stół wigilijny są do Waszej dyspozycji. Duża 15 zł, mała 8 zł.
  9. Za tydzień w niedzielę Dzień modlitw za Kościół na Wschodzie i zbiórka ofiar do puszek na jego potrzeby.
  10. Rekolekcji adwentowe będą odprawione w niedzielę 11.12. poniedziałek 12.12. i wtorek 13.12. Wygłosi je ks. Maciej Plewka Redemptorysta, proboszcz parafii św. Marka w Łodzi
  11. Pozwolę sobie przeczytać tekst przypomnienia o opłatach cmentarnych….
  12. Ks. Kan. Mariusz Jersak zaprasza na uroczystą mszę św. racji 100-u lecie parafii Św. Jacka, która zostanie odprawiona przez ks. Abp G. Rysia dn. 02.12. o godz. 18.00.
  1. Tygodniki; Niedziela,S. Idziemy, Gość Niedzielny.