Ogłoszenia parafialne 19.05.24.

przez Proboszcz

Niedziela Zesłania Ducha św. 19.05.2024

 1. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie kościoła i ofiarowanie klęcznika pomocnego w corocznych uroczystościach pierwszokomunijnych.
 2. W niedzielę o g. 12.00. msza święta pierwszokomunijna. Proszę wszystkich parafian nie będących krewnymi tych dzieci o wybranie innej mszy św.
 3. Natomiast w niedzielę 26.05. tzw. Niedzielę Trójcy Przenajświętszej o g. 11.00. będzie miała miejsce msza św. rocznicowa. W przyszła niedzielę kończy się okres Komunii wielkanocnej.
 4. Dziękuję wszystkim za uczestnictwo w procesji fatimskiej, a mieszkańcom Majkowie Śr. za poczynione przygotowania do mszy św.
 5. Wójt Gminy Grabica zaprasza na Święto Gminy Grabica w niedzielę 19.05.24. Szczegóły na plakacie umieszczonym na drzwiach kościoła.
 6. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 3 w Łodzi przyznał naszej parafii Honorowy Tytuł „Nasz Przyjaciel”. Odebrałem tę nagrodę w piątek 17.05. w siedzibie ośrodka przy ul. Tkackiej w Łodzi. Dyplom jest umieszczony w gablotce.
 7. Fundacja Życie i Rodzina zaprasza na film pt. Miało nie żyć. Więcej szczegółow na plakacie w Gablotce przed kościołem.
 8. Biały tydzień, każdego dnia o 17.00. Wyjątek w czwartek o 16.00. ze względu na obchody Dnia Matki w szkole.
 9. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, Od jutra będą do odebrania banery do przystrojenia ołtarzy polowych. Proszę je udekorować w następującym porządku; Cisowa przy posesji pp. Kopertowskich, Szydłów przy posesji pp. Baran, Majków Śr. przy posesji pp. Plich, Polesie i Bąkowiec przy kościele.
 10. Poproszono mnie abym zaproponował Wam Dzień Sałaty i Rzodkiewki, który będzie miał miejsce w przyszła niedzielę na polu pp. Kopeć na Majkowie Folwarku, początek o g. 15.00.
 11. Poproszono mnie również, o pomoc w zbieraniu podpisów przeciw tzw. „Zielonemu Ładowi”. Rzeczą ważną jest, aby obok podpisu był umieszczony nr PESELU, więc jeżeli ktoś chce złożyć swój podpis proszę w przyszła niedzielę znać swój nr peselu.
 12. Prasa. Niedziela, Gość Niedzielny, Numer specjalny na Dzień Matki, „Święte Matki, Matki Świętych” Mały Gość.