Ogłoszenia parafialne 23.06.24.

przez Proboszcz

12 Niedziela Zwykła 23.06.2024

  1. Dziękuję rodzinie pp. Strąkowskich za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i za ofiarę na potrzeby zakrystii. Proszę teraz mieszkańców Polesia i Bąkowca o odbiór kluczy do kościoła i rozpoczęcie od przyszłej soboty kolejki sprzątania naszego światyni.
  2. Dziękuję p. Annie Just i jej dzieciom za skoszenie trawy wokół kościoła na dzisiejszą niedzielę.
  3. W tym roku nasz odpust ku czci MBNP na dzień dzisiejszy. Sumę odpustowa odprawi, kazanie wygłosi i procesję poprowadzi ks. Krzysztof Basztabin, proboszcz z Woli Kamockiej. Tradycyjnie kosze odpustowych będą przekazane ss. Bernardynkom.
  4. Zapraszam członków Rady Parafialnej na ostatnie spotkanie przed wakacjami, które będzie miało miejsce dn. 25.06. o g.18.30. na plebanii.
  5. Dziękuje za ofiary do puszek na potrzeby Piotrkowskiej Pieszej Pielgrzymki. Zebrano 377 zł.
  6. Zespół Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Szydłowie zaprasza dorosłe osoby do zdobycia dodatkowych zawodów jak: mechanik logistyk, technik spedytor, rolnik, technik rolnik, technik weterynarii, technik żywienia i usług gastronomicznych, kucharz. Forma nauki, to zaoczny, trzysemestralny kwalifikacyjny kurs zawodowy kończący się egzaminem państwowym. Nauka rozpoczyna się we wrześniu br. Swoją chęć nauki prosimy zgłaszać już teraz osobiście w sekretariacie szkoły.
  7. Prasa. Niedziela, Gość Niedzielny.
  8. Bp Marczak