XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

10.11.2019

1. Dziękuję kolejnym rodzinom z Bąkowca za przygotowanie świątyni do dzisiejszej niedzieli i nowożeńcom za pozostawienie kwiatów
  2. Jak ogłaszałem tydzień wcześniej, prace  nad wykonaniem nowego krzyża już rozpoczęły się. Serdeczne słowa podziękowania kieruje do Panów, którzy uprzątnęli poprzedni drewniany krzyż.
  3. W racji 2ej niedziela miesiąca proszę rodziców dzieci I kom. o pozostanie w kościele na krótkie spotkanie.
  4. Za tydzień msze św. o godz. 8, 10 i 16.
  1. Serdeczne BÓG ZAPŁAC za ofiary na dzisiejszą tacę gospodarczą.
  2. Jak wiecie z przyszłym roku proponuję pielgrzymkę do grobu o. Pio i sanktuarium MB Nieustającej Pomocy w Rzymie. Kilka osób już się zapisało. Przy zapisie proszę o podanie mi numeru peselu.
  3. Zapraszamy na BAL DLA NIEPODLEGŁEJ  w dzień 11 list.
  4. Dnia 11 listopada przypada rocznica odzyskania niepodległości. Msze o godz. 9, 11 i 17. Dzień 11 listopada to liturgiczne wspomnienie św. Marcina z Tours patrona żołnierzy. Po mszy św. o 11 św. Patron przybędzie na koniu, jako rzymski legionista i zaoferuje nam kubek gorącej żołnierskiej grochówki. Na tę mszę pozwoliłem sobie zaprosić p. Wójta naszej gminy i orkiestrę dętą z Grabicy. Świętowanie tego wydarzenia przybiera różne formy. Chciałbym Wam zaproponować również BAL DLA NIEPODLEGLEJ. Wiele osób pyta mnie, co ma przynieść na tzw. koszyczkowe. Odpowiedz brzmi: wszystko, aby nie być głodnym od godz. 18 do 21. Mam nadzieję, że starczy również dla ks. Dudki, który również jest zaproszony i dla mnie. Nie możemy również zapomnieć o orkiestrze Pana Kałkowskiego.
  5.  Po mszy o godz. 17 udamy się do sali OSP w Szydłowie, aby uniknąć zmywania naczyń gwarantuję Wam nakrycie jednorazowe.  O godz. 19.18 w łączności ze Świątynią Opatrzności Bożej zapalimy naszą Świecę Niepodległości.
  6. Proszę, nie zapomnieć na ten dzień wywiesić biało-czerwonych flag, jeżeli ktoś chciałby proponuję w zakrystii takie, większą lub mniejszą po 10 zł.
  7. W środę po mszy św. o godz. 16 nowenna do MB NP. Z racji na Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych przypadający w przyszłą niedzielę proszę na nowennę przynieść imiona swoich bliskich poszkodowanych na drogach. Polecimy ich MB NP.
  8. W ubiegły poniedziałek i wtorek został posadzony las za budynkiem gospodarczym.  Serdeczne podziękowania dla ekipy, która to zrobiła, w sposób szczególny dziękuję Paniom, które też tam były.
  9. Za tydzień taca jest przeznaczona na ubogich z racji III Światowego Dnia Ubogich.
  10. We wtorek razem z licznymi księżmi naszej diecezji, między innymi z ks. Krzysztofem z Woli Kamockiej rozpoczynam coroczne rekolekcje kapłańskie. Prosimy o modlitwę.
  11. W poniedziałek 18.11. o godz. 19 zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych na comiesięczne spotkanie na plebanię.
  12. Prasa