Ogłoszenia parafialne

II Niedziela wielkiego Postu 08.03       

Serdecznie dziękuję rodzinom z Olędrów za przygotowanie świątyni do dzisiejszej niedzieli.

Co tydzień po mszy św. o godz. 12 będziemy śpiewać Gorzkie Żale. Poszukiwania firmy do zainstalowania ekranu w celu wyświetlania tekstów pomocnych w czasie liturgii mszy św.

 1. Cmentarz. Plastikowe wkłady do zniczy proszę o wrzucanie do boksu luźno, bez wkładania ich uprzednio do plastikowych torebek. Te torebki są dużym utrudnieniem podczas rozdrabniania wkładów w specjalnie przygotowanym do tego celu urządzeniu. Torebki są bardzo lekkie, więc ośmielam się prosić o zabieranie ich do domów, będzie to wielkie ułatwienie w procesie rozdrabniana. W poniedziałek lub wtorek zostanie zamontowana furtka w boksie na te wkłady, aby wiatr ich nie porywał.
 2. Jak wiecie została dokonana w naszym lesie przecinka. Teraz trzeba te wycięte drzewa wywieść z lasu i go oczyścić. Proszę chętnych i mogących je wyjeźdź i zagospodarować u siebie o przybycie z piłami w sobotę 14. 03. o godz. 9.
 3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy po mszy o godz. 16
 4. Zapraszam wszystkich rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie dn. 16. Marca o godz. 19 na plebanię.
 5. I piątek miesiąca kwietnia przypada 03, to jeszcze daleko, ale proszę pomyśleć o osobach z waszego otoczenia, które życzyłyby sobie przed Wielkanocą wizyty księdza. Ogłaszam to już teraz gdyż wiem, że 03 kwietnia nie będę wszystkich odwiedzić.
 6. Dzisiejszy dzień jak wiecie jest Dniem Modlitwy i Solidarności z polskimi misjonarzami. Z tej okazji zbierane są ofiary do puszek na ich potrzeby, za które serdecznie dziękuję/
 7. Dzisiaj również Dzień Kobiet, czcigodne Panie, proszę Was o przyjęcie od nas mężczyzn naszej parafii naj serdeczniejsze życzenia i tego małego, słodkiego cukierka, którym Was poczęstuje w imieniu Rady Parafialnej p….
 8. W przyszłą niedzielę będę Was prosił ofiarę do puszki dla małej Natalki
 9. Wychodząc z kościoła będzie można nabyć karty świąteczne za dowolną ofiarę. Pieniądze uzyskane będą tworzyły Fundusz Ministrancki gdyż chciałbym w wakacje zaproponować Im jakiś krótki wyjazd..
 10. Rekolekcje w naszej parafii odbędą się w dniach 22, 23 i 24 marca. Wygłosi je ks. Mariusz Jersak, rektor kościoła u Panien Dominikanek Serdecznie dziękuję mieszkańcom Polesia i Bąkowca za zorganizowanie funduszu na poczęstunek dla spowiedników.
 11. Wszyscy się śpieszą, ale często jesteśmy spóźnieni. Caritas spóźnił się z dostarczeniem na parafie corocznych skarbonek Dar Juniora dla Seniora. Pozwolę sobie poprosić panią Katechetkę o ich rozdanie w szkole mimo spóźnienia.
 12. W czasie Wielkiego Postu musimy przepraszać Boga za grzechy, które zagrażają nam i naszej cywilizacji i leżących u jej podstaw wartości chrześcijańskich. Modlitwa przez Suplikację jest właściwą odpowiedzią na nasilającą się konfrontację współczesnej kultury z chrześcijaństwem.
 13. Prasa Nowe tytuły.

I Niedziela Wielkiego Postu 01.03

Serdecznie dziękuję rodzinom z Olędrów za przygotowanie świątyni do dzisiejszej niedzieli.

Co tydzień po mszy św. o godz. 12 będziemy śpiewać Gorzkie Żale.

 1. Cmentarz. Wyrzucając plastikowe wkłady do zniczy proszę o wrzucanie ich do boksu luźno, bez wkładania ich uprzednio do plastikowych torebek. Te torebki są dużym utrudnieniem podczas rozdrabniania wkładów w specjalnie przygotowanym do tego celu urządzeniu. Torebki są bardzo lekkie, więc ośmielam się prosić o zabieranie ich do domów, będzie to wielkie ułatwienie w procesie rozdrabniana.
 2. Wczoraj kilku zawodowych pilarzy pracujących w spółce Lasy Państwowe wykonało przecinkę w naszym lesie. To, co było najtrudniejsze i najważniejsze już jest zrobione. Za tydzień poproszę Was o pomoc, bo już dokończyć i uporządkować możemy sami.
 3. Dziękuję rodzicom wszystkich ministrantów, którzy dowieźli ich na zbiórkę w sobotę.
 4. Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi jak również Komenda Miejska w Piotrkowie Tryb. apelują, tym razem o ostrożność w kontaktach telefonicznych z nieznajomymi rozmówcami, Policja apeluje o zachowanie ostrożności na drodze. Mimo, że dzień jest już dłuższy to jednak zmrok zapada szybko. Nosząc ciemne ubranie nie jesteśmy dobrze widoczni dla kierującymi pojazdami, dlatego wyposażmy się w elementy odblaskowe, które zwiększają naszą widoczność.
 5. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy po mszy o godz. 16
 6. W czwartek I czw. Miesiąca. Msza o godz. 16, następnie nabożeństwo i adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17 i msza św.
 7. W piątek I piąt miesiąca. Wizyta chorych od godz. 9. Spowiedź od godz. 15, o godz. 16 Droga Krzyżowa dla dzieci, po niej msza. Następna msza o godz. 17 i po niej Droga Krzyżowa dla dorosłych.
 8. W sobotę I sob. miesiąca. Msza św. o godz. 17.30 po niej adoracja Najśw, Sakramentu do godz.19 po niej msza św ku chwale MB Fatimskiej.
 9. II Niedziela Wielkiego Postu w Kościele w Polsce jest Dniem Modlitwy i Solidarności z polskimi misjonarzami. Z tej okazji zbierane są ofiary do puszek na ich potrzeby. Tego dnia przypada w naszej parafii również Taca gospodarcza..
 10. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć karty świąteczne.
 11. Również zamówione zostały świece w kształcie pisanek i małe baranki.
 12. Rekolekcje w naszej parafii odbędą się w dniach 22, 23 i 24 marca. Wygłosi je ks. Mariusz Jersak, rektor kościoła u Panien Dominikanek.
 13. W czasie Wielkiego Postu musimy przepraszać Boga za grzechy, które zagrażają nam i naszej cywilizacji i leżących u jej podstaw wartości chrześcijańskich. Modlitwa przez Suplikację jest właściwą odpowiedzią nzi

Dodaj komentarz