ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

VIII NIEDZIELA WIELKANOCNA – B

20 maja 2018 r.

Ogłoszenia parafialne:

1.       W zakrystii możemy nabyć katolickie czasopisma: Niedziela oraz Gość Niedzielny. Jest też majowy i czerwcowy numer miesięcznika Mały Gość Niedzielny dla dzieci oraz pismo Różaniec z maja.

2.       Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie kościoła do dzisiejszej niedzieli oraz za dar ołtarza, którym jest stojący przy ołtarzu lichtarz na 4 świece.

3.       Trwają nabożeństwa majowe. W dni powszednie majowe nabożeństwo jest odprawiane na koniec Mszy św. o godz. 17:00 a w niedziele po sumie o godz. 12:00. Dziś, wyjątkowo, z racji na I Komunię św. dzieci, nabożeństwo majowe odprawimy na koniec Mszy św. o godz. 10:00.

4.       We wtorek 22 maja w Majkowie Małym i Olendrach i w czwartek 24 maja w Twardosławicach o godz. 18:00 odbędą się poświęcenia pól.

5.       Przez cały najbliższy tydzień dzieci pierwszokomunijne będą uczestniczyć we Mszach św. tzw. białego tygodnia o godz. 17:00.

6.       W przyszłą niedzielę na sumie o godz. 12:00 odbędzie się rocznica I Komunii św. dzieci z klasy IV. W ciągu tygodnia proszę by dzieci te przygotowały się do rocznicy przez spowiedź, która jest możliwa codziennie przed Mszą św. o godz. 17:00. Próba dzieci rocznicowych odbędzie się w środę o godz. 18:15.

7.       Zapowiedzi przedślubne: zamierzają zawrzeć związek małżeński Wiktor Augustyn Wiączek, kawaler i Joanna Małgorzata Gębicka, panna, oboje z naszej parafii.