I Niedziela Wielkiego Postu 01.03

przez Proboszcz

Serdecznie dziękuję rodzinom z Olędrów za przygotowanie świątyni do dzisiejszej niedzieli.

Co tydzień po mszy św. o godz. 12 będziemy śpiewać Gorzkie Żale.

 1. Cmentarz. Wyrzucając plastikowe wkłady do zniczy proszę o wrzucanie ich do boksu luźno, bez wkładania ich uprzednio do plastikowych torebek. Te torebki są dużym utrudnieniem podczas rozdrabniania wkładów w specjalnie przygotowanym do tego celu urządzeniu. Torebki są bardzo lekkie, więc ośmielam się prosić o zabieranie ich do domów, będzie to wielkie ułatwienie w procesie rozdrabniana.
 2. Wczoraj kilku zawodowych pilarzy pracujących w spółce Lasy Państwowe wykonało przecinkę w naszym lesie. To, co było najtrudniejsze i najważniejsze już jest zrobione. Za tydzień poproszę Was o pomoc, bo już dokończyć i uporządkować możemy sami.
 3. Dziękuję rodzicom wszystkich ministrantów, którzy dowieźli ich na zbiórkę w sobotę.
 4. Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi jak również Komenda Miejska w Piotrkowie Tryb. apelują, tym razem o ostrożność w kontaktach telefonicznych z nieznajomymi rozmówcami, Policja apeluje o zachowanie ostrożności na drodze. Mimo, że dzień jest już dłuższy to jednak zmrok zapada szybko. Nosząc ciemne ubranie nie jesteśmy dobrze widoczni dla kierującymi pojazdami, dlatego wyposażmy się w elementy odblaskowe, które zwiększają naszą widoczność.
 5. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy po mszy o godz. 16
 6. W czwartek I czw. Miesiąca. Msza o godz. 16, następnie nabożeństwo i adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17 i msza św.
 7. W piątek I piąt miesiąca. Wizyta chorych od godz. 9. Spowiedź od godz. 15, o godz. 16 Droga Krzyżowa dla dzieci, po niej msza. Następna msza o godz. 17 i po niej Droga Krzyżowa dla dorosłych.
 8. W sobotę I sob. miesiąca. Msza św. o godz. 17.30 po niej adoracja Najśw, Sakramentu do godz.19 po niej msza św ku chwale MB Fatimskiej.
 9. II Niedziela Wielkiego Postu w Kościele w Polsce jest Dniem Modlitwy i Solidarności z polskimi misjonarzami. Z tej okazji zbierane są ofiary do puszek na ich potrzeby. Tego dnia przypada w naszej parafii również Taca gospodarcza..
 10. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć karty świąteczne.
 11. Również zamówione zostały świece w kształcie pisanek i małe baranki.
 12. Rekolekcje w naszej parafii odbędą się w dniach 22, 23 i 24 marca. Wygłosi je ks. Mariusz Jersak, rektor kościoła u Panien Dominikanek.
 13. W czasie Wielkiego Postu musimy przepraszać Boga za grzechy, które zagrażają nam i naszej cywilizacji i leżących u jej podstaw wartości chrześcijańskich. Modlitwa przez Suplikację jest właściwą odpowiedzią nzi