II Niedziela wielkiego Postu 08.03

przez Proboszcz

Serdecznie dziękuję rodzinom z Olędrów za przygotowanie świątyni do dzisiejszej niedzieli.

Co tydzień po mszy św. o godz. 12 będziemy śpiewać Gorzkie Żale. Poszukiwania firmy do zainstalowania ekranu w celu wyświetlania tekstów pomocnych w czasie liturgii mszy św.

 1. Cmentarz. Plastikowe wkłady do zniczy proszę o wrzucanie do boksu luźno, bez wkładania ich uprzednio do plastikowych torebek. Te torebki są dużym utrudnieniem podczas rozdrabniania wkładów w specjalnie przygotowanym do tego celu urządzeniu. Torebki są bardzo lekkie, więc ośmielam się prosić o zabieranie ich do domów, będzie to wielkie ułatwienie w procesie rozdrabniana. W poniedziałek lub wtorek zostanie zamontowana furtka w boksie na te wkłady, aby wiatr ich nie porywał.
 2. Jak wiecie została dokonana w naszym lesie przecinka. Teraz trzeba te wycięte drzewa wywieść z lasu i go oczyścić. Proszę chętnych i mogących je wyjeźdź i zagospodarować u siebie o przybycie z piłami w sobotę 14. 03. o godz. 9.
 3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy po mszy o godz. 16
 4. Zapraszam wszystkich rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie dn. 16. Marca o godz. 19 na plebanię.
 5. I piątek miesiąca kwietnia przypada 03, to jeszcze daleko, ale proszę pomyśleć o osobach z waszego otoczenia, które życzyłyby sobie przed Wielkanocą wizyty księdza. Ogłaszam to już teraz gdyż wiem, że 03 kwietnia nie będę wszystkich odwiedzić.
 6. Dzisiejszy dzień jak wiecie jest Dniem Modlitwy i Solidarności z polskimi misjonarzami. Z tej okazji zbierane są ofiary do puszek na ich potrzeby, za które serdecznie dziękuję/
 7. Dzisiaj również Dzień Kobiet, czcigodne Panie, proszę Was o przyjęcie od nas mężczyzn naszej parafii naj serdeczniejsze życzenia i tego małego, słodkiego cukierka, którym Was poczęstuje w imieniu Rady Parafialnej p….
 8. W przyszłą niedzielę będę Was prosił ofiarę do puszki dla małej Natalki
 9. Wychodząc z kościoła będzie można nabyć karty świąteczne za dowolną ofiarę. Pieniądze uzyskane będą tworzyły Fundusz Ministrancki gdyż chciałbym w wakacje zaproponować Im jakiś krótki wyjazd..
 10. Rekolekcje w naszej parafii odbędą się w dniach 22, 23 i 24 marca. Wygłosi je ks. Mariusz Jersak, rektor kościoła u Panien Dominikanek Serdecznie dziękuję mieszkańcom Polesia i Bąkowca za zorganizowanie funduszu na poczęstunek dla spowiedników.
 11. Wszyscy się śpieszą, ale często jesteśmy spóźnieni. Caritas spóźnił się z dostarczeniem na parafie corocznych skarbonek Dar Juniora dla Seniora. Pozwolę sobie poprosić panią Katechetkę o ich rozdanie w szkole mimo spóźnienia.
 12. W czasie Wielkiego Postu musimy przepraszać Boga za grzechy, które zagrażają nam i naszej cywilizacji i leżących u jej podstaw wartości chrześcijańskich. Modlitwa przez Suplikację jest właściwą odpowiedzią na nasilającą się konfrontację współczesnej kultury z chrześcijaństwem.
 13. Prasa Nowe tytuły.