III Niedziela Wielkiego Postu 15.03

przez Proboszcz
 1. Komunikat    Ks. Abp   
 2. Serdecznie dziękuję rodzinom z Olędrów za przygotowanie świątyni do dzisiejszej niedzieli i ofiarę na zakup oleju do świec ołtarzowych.
 3. Co tydzień po mszy św. o godz. 12 nie będziemy śpiewać Gorzkie Żale. Jak ogłaszałem tydzień temu jestem w trakcie poszukiwania firmy do zainstalowania ekranu w celu wyświetlania tekstów pomocnych w czasie liturgii mszy św. Ufam, że niebawem będziemy mieli ten ekran, trzeba zaczekać ustanie epidemii.  
 4. Cmentarz. Bardzo serdecznie dziękuje p. Wojciechowi Bogus za zrobienie i zainstalowanie furtki na boksie do składowania wkładów do zniczy.  Te plastikowe wkłady do zniczy proszę, jak to czynię od kilku niedziel, wrzuć do boksu luźno.
 5. Jak wiecie została dokonana w naszym lesie przecinka. Wczoraj te wycięte drzewa zostały po części wyniesione z lasu i można powiedzieć, że został on trochę oczyszczony. Bardzo serdecznie dziękuję za tę pracę wszystkim panom. Jednak mile jest jeszcze widziana pomoc, bo zostało tego drzewa stosunkowo dużo.
 6. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy po mszy o godz. 16.
 7. Ze względów oczywistych anuluję zebranie rodziców dzieci pierwszokomunijnych i zebranie Kół Żywego Różańca. Z tych samych względów również zbiórka na pomoc dla Natalki zostaje przeniesiona na późniejszy termin.
 8. Wychodząc z kościoła będzie można nabyć karty świąteczne za dowolną ofiarę. Pieniądze uzyskane będą tworzyły tzw. Fundusz Ministrancki.
 9. Rekolekcje w naszej parafii również trzeba anulować.
 10. W czasie Wielkiego Postu musimy przepraszać Boga za grzechy, które zagrażają nam i naszej cywilizacji i leżących u jej podstaw wartości chrześcijańskich. Modlitwa przez Suplikację jest właściwą odpowiedzią na nasilającą się konfrontację współczesnej kultury z chrześcijaństwem.
 11. Wchodząc do kościoła znaleźliście na ławkach tekst modlitwy o zaprzestanie rozpowszechnianie się epidemii koronawirusa do indywidualnego odmawiania. Proszę i zachęcam do jej odmawiania.
 12. Proszę o życie roztropne i bogobojne, jesteśmy w trudnym czasie dla naszej Ojczyzny i naszego Kościoła, ale ten czas przeminie. Niech dobry Bóg da nam łaskę zobaczenia naszej kruchości i Jego miłosierdzia.
 13. Prasa Nowe tytuły: Różaniec; dla członków Kółek Różańcowych, Anioł Stróż; dla dzieci, Tak .Rodzinie