Niedziela Zesłania Ducha Św. 31.06.20.

przez Proboszcz
 1. Chciałbym podziękować wszystkim rodzicom dzieci rocznicowych za posprzątanie k-ła na dzisiejszą niedzielę. Bóg zapłać. Msza rocznicowa w Ich intencji zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 12.00. po mszy ostatnie nabożeństwo majowe.
 2. Jak dobrze wiecie ze środków masowego przekazu następne obostrzenia zostały zniesione. Od tego momentu możemy uczestniczyć we mszach św. w niedzielę, ale niestety musimy to robić w maseczkach. Z tego względu począwszy od przyszłej niedzieli nie będzie mszy transmitowanej z naszej parafii.
 3. Jutro dnia 01.06. o godz. 18 w kościele Akademickim  Panien Dominikanek w Piotrkowie Tryb. Ks. Abp G. Ryś dokona uroczystej koronacji Obrazu Matki Bożej Śnieżnej. Tego dnia w pobożności polskiej odmawiamy litanie do Serca Jezusowego. Zachęcam rodziny do odmawianie tej litanii wspólnie w swoim gronie.
 4. Dnia 11.06. to jest w czwartek, przypada uroczystość Bożego Ciała. Porządek mszy św.; godz. 09.00, 11.00 i 17.00. Proszę o przystrojenie ołtarzy w zwyczajowych miejscach; I-y obok domu p. Kopertowskiego (Szydłów), II-i obok domu p. Barana (Kołacinek), III-i obok domu p. Plicha (Majków Średni) i IV-y przy kościele (Twardosławice). Proszę o odbiór stałych elementów do dekoracji, które znajdują się na plebanii. Proszę Asystę parafialną, dzieci rocznicowe, ministrantów i strażaków o włączenie się  w procesję.
 5. W 21.06. odpust MB Nieustającej Pomocy. Sumę odpustową o godz. 11.00. odprawi i homilię wygłosi ks. Jacek Tyluś proboszcz parafii pw. Św. Jana Pawła II, nasz sąsiad.
 6. W środę z racji nabożeństwa czerwcowego nowenny do MB Nieustającej Pomocy po mszy o godz. 17 nie będzie.
 7. Serdeczne Bóg zapłać rodzinie z Twardosławic za ofiarę w wysokości 100 zł.  Oczywiście pieniądze zostaną przeznaczone na niezbędne potrzeby parafialne. Każda złotówka się liczy.
 8. Przeżywamy miesiąc czerwiec poświęcony NSJ. Każdego dnia po mszy św. o godz. 17 odmawiamy Litanię NSJ i czytamy fragmenty „Zapisków więziennych” ks. Kard. St. Wyszyńskiego. Po zniesieniu limitów serdecznie zapraszam do szczerego praktykowania tej formy pobożności.
 9. Dzisiaj w niedzielę o godz. 17 na Majkowie Małym i Olendrach poświęcenie pól. Po mszy św. będę Wam proponował zakup książek o ks. Kardynale Wyszyńskim.
 10. Jutro o godz. 18 poświęcenie pól na Majkowie Folwarku. Również po mszy św. będę Wam proponował zakup książek o ks. Kardynale Wyszyńskim.
 11. Dnia 04.06. Pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja i spowiedź od godz. 15.00.
 12. Dnia 05.06. I-y piątek. Proszę o telefon w sprawie wizyty u chorych, jeżeli uznacie, że jest już możliwa. Adoracja i spowiedź o godz. 15.00.
 13. Jak wiecie idąc za wskazaniami ks. Abp G. Rysia i przykładem licznych parafii, zaproponowałem, kierując się nieprzewidywalnością wrześniowego terminu I komunii, rozważenie wcześniejszej, indywidualnej I-ej K dzieciom z naszej parafii. Bardzo dziękuję rodzicom, którzy na te sugestie przystali i ustalili ze mną te wcześniejsze terminy. Sukcesywnie będę ogłaszał dni tych uroczystości.
 14. Katechizm Kościoła Katolickiego zobowiązuje nas do spowiedzi choć jeden raz w roku około Wielkanocy. Czas interpretowany przez słowo „około’ dzisiaj przez Uroczystości Zesłania Ducha Świętego został zakończony.
 15. Zachęcam również do oglądania na stronie internetowej „transmisja na żywo”. Głęboko ufam, że niebawem, po licznych próbach uzyskamy lepszą jakość, ale na ten czas jest to nie możliwe bo sygnał internetu na  plebanii jest zbyt słaby.
 16. Modlitwa przez Suplikację jest właściwą odpowiedzią na znak czasu jakim jest epidemia, starajmy praktykować ją w domu. Nie zapominajmy o modlitwie za cały personel medyczny w naszej Ojczyźnie.