Ogłoszenia parafialne 01.11.20.

przez Proboszcz
 1. Chciałbym serdecznie podziękować rodzinom Jurgów z Twardosławic, za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i ofiarę na olej do świec. Dziękuję również p. Dawidowi Maciaszczykowi i jego kuzynowi p. Tomaszowi Fijałkowskiemu i za pomoc przy segregacji śmieci na cmentarzu. Podziękowania kieruję również dla p. Józefa Śniocha za pomalowanie toalet na cmentarzu.
 2. Idąc za sugestiami księży proboszczów, również zarządzającymi cmentarzami parafialnymi, chciałbym począwszy od dn.01. 11. Wprowadzić opłatę za wjazd na cmentarz każdej firmy kamieniarskiej. Dziękuję za zrozumienie.
 3. Jutro msza o godz. 09.00. będzie odprawiona za wszystkich parafian zmarłych w czas od 01. 11. 2019 do 01. 11. 2020 jako tzw. Msza od uczestników pogrzebu.
 4. Jak było zapowiedziane jakiś czas temu wg wskazań Caritas-Łódź, nasza diecezja organizuje wsparcie osobom potrzebującym, dzisiaj kontynuujemy rozprowadzanie tzw. Tytkę Charytatywną. Tytki znajdują się w przedsionku kościoła. Wydarzenie to odbywa się w ramach IV Światowego Dnia ubogich, który został w tym   roku wyznaczony przez Watykan na dzień 15.11.
 5. Różaniec do Granic Nieba.
  Codziennie w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych organizuje się nabożeństwa różańcowe w kościele. Zapraszam, od dzisiaj do następnej niedzieli, na godz. 18.00. (wyjątek w sobotę, różaniec po mszy 19.00.) Można również codziennie, od 01.11 do 08.11 podjąć tę modlitwę w domach (jeśli nie można w kościele). Przygotujcie w domu miejsce modlitwy. Stolik, świeczka, Pismo Święte. Po prostu odmawiamy modlitwę różańcową. Jeśli możecie to zachęcam do modlitwy z całą rodziną. Godzina podjęcia modlitwy w domu nie ma znaczenia.
  Jeśli, jednak chcecie przeżyć to wspólnie z inicjatorami tej akcji to zapraszają oni na transmisję z czuwania i modlitwy na stronie www.rozaniecdogranic.pl. Codziennie o godzinie 19:00. Proszę o zapalenie świec w oknach na znak modlitwy.
  Dlaczego? Musimy znowu chwycić za różańce i z całych sił wołać do Boga Ojca o zmiłowanie. Trzeba podjąć pokutę za nasze grzechy i wołać do Nieba o wybaczenie. Chcemy stanąć w obronie życia.
  Kto? Absolutnie wszyscy; koniec z podziałami, koniec z lękiem, koniec z niewiarą. Wszyscy połączmy się w wspólnej modlitwie, całą nadzieję pokładając w Bogu Ojcu Jedynym.
  Jak? Czasu jest mało, sytuacja trudna, twoja pomoc jest konieczna. Zapraszaj, wołaj, ogłaszaj, módl się, walcz, organizuj. Maryjo Królowo Polski módl się za nami!
 6. Decyzją Penitencjarii Apostolskiej, w bieżącym roku, w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad. Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone.
 7. Tygodniki; Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny. Kalendarz Rolnika.
 8. Modlitwa przez Suplikację jest właściwą odpowiedzią na znak czasu jakim jest epidemia, starajmy praktykować ją w domu. Nie zapominajmy o modlitwie za cały personel medyczny w naszej Ojczyźnie.