Ogłoszenia parafialne 03.05.20

przez Proboszcz
 1. W środę z racji nabożeństwa majowego nowenny do MB Nieustającej Pomocy po mszy o godz. 17 nie będzie.
 2. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym trudnym czasie dla nas wszystkich złożyły ofiary na potrzeby parafii. Złożono następujące ofiary: z Szydłowa 50 zł, z Szydłowa Kolonia 50 zł, z Majkowa Folwarku 100 zł, z Majkowa Folwarku 100 zł jeszcze raz, Kamocinka 50 zł i z Cisowej 50zł, z Majkowa Średniego 50zł, z Bąkowca 50 zł. Serdeczne Bóg zapłać.  Oczywiście pieniądze zostaną przeznaczone na bieżące wydatki parafialne.
 3. Wczoraj w sobotę przypadał Dzień Flagi RP. Dziękuję za wywieszenie barw narodowych i pozostawienie ich na dzień dzisiejszy czyli  Święto Konstytucji 3 maja .
 4. Przeżywamy miesiąc maj poświęcony NMP. Każdego dnia będziemy odmawiać Litanię Loretańską w kościele po mszy św. o godz. 17. Ponownie zachęcam Was do gromadzenia się, z tej okazji, choć na krótką chwilę na wspólną modlitwę z sąsiadami wokół tak pięknie przybranych kapliczek i krzyży. Zabierzcie z sobą również swoje dzieci.
 5. Dzisiaj o godz. 17 poświęcenie pól na Kamocinku. Proszę przedstawicieli innych wiosek o zgłaszanie się telefonicznie lub osobiście w celu uzgodnienia dnia, godziny i formy tego obrzędu.
 6. Diecezjalna Pielgrzymka do grobu Sługi Bożej Wandy Malczewskiej w Parznie odbędzie się w niedzielę 10 maja 2020 w następującej formie: o godz. 9.00 – msza św. celebrowana przez ks. Abpa Grzegorza Rysia  (transmitowana przez TVP 3 Łódż)
 7. Katechizm Kościoła Katolickiego zobowiązuje nas do spowiedzi choć jeden raz w roku około Wielkanocy. To słowo „około” proponuje nam czas do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Zawsze jestem do dyspozycji.
 8. Zapewne słyszeliście o Komunii Duchowej jest to dobro proponowane nam dzięki mądrości K-ła. Daje nam ona takie same łaski jak Komunia sakramentalna. Jeżeli nie mogę przyjąć Komunii Świętej na sposób sakramentalny, to dostaję taką możliwość, która w Kościele nie została wymyślona w tamtym tygodniu, tylko ma już wielowiekową tradycję.
 9. Proszę, was osoby zamawiające mszę święto o uzgodnienie między sobą w rodzinie, kto ma uczestniczyć w tej mszy (wg nowych zarządzeń 1 osób na 15 m kwadratowych, więc w naszym kościele może uczestniczyć we mszy św. 10 osób. Zapewne wiecie, że czynniki administracyjne, po otrzymaniu informacji, sprawdzają ilość osób uczestniczących we mszach św. i pogrzebach.
 10. Modlitwa przez Suplikację jest właściwą odpowiedzią na znak czasu jakim jest epidemia, starajmy praktykować ją w domu. Nie zapominajmy o modlitwie za cały personel medyczny w naszej Ojczyźnie.
 11. Zachęcam również do odmawiania różańca o godz. 20.30. Ks. Abp G. Ryś zobowiązał wszystkich księży w diecezji do jego odmawiania w samotności na plebanii, wszystkich parafian do włączenia się w modlitwę w swoich domach. Módlmy się o ustanie epidemii, ale również o deszcz.