Ogłoszenia parafialne 30.09.20.

przez Proboszcz
 1. Chciałbym serdecznie podziękować rodzinie Iwańskich i rodzinie Mękarskich z Majkowa Małego za posprzątanie kościoła i przystrojenie go kwiatami.
 2. Jutro kolejna rocznica podpisania Porozumień Gdańskich. To już 40 lat radości z istnienia Solidarności i zadumy, że jeszcze tyle nie rozwikłanych i nie załatwionych spraw w naszej Ojczyźnie, a ile jeszcze nie naprawionej krzywdy.
 3. W najbliższy wtorek, 1-ego września początek roku szkolnego i katechetycznego. Z oczywistych względów msza św. z udziałem dzieci i nauczycieli na jego rozpoczęcie w godzinach porannych nie jest przewidziana. Zapraszam jednak wszystkich chętnych na mszę w intencji naszych dzieci i młodzieży, ich nauczycieli i całego personelu naszych szkół o godz. 17.00. Oczywiście wspomnimy również o ofiarach II-ej Wojny Światowej.
 4. Dnia 03.08. I-y czwartek miesiąca, o godz. 15.00. Adoracja i okazja do spowiedzi.
 5. Dnia 04.08. I-y piątek miesiąca. Wizyta chorych od godz. 09.00. o godz. 15.00. Adoracja i okazja do spowiedzi.
 6. Dnia 05.08. I-a sobota miesiąca.
 7. Proszę bardzo, dla ułatwienia dalszej segregacji, o pozostawianie tylko szkła w pierwszym boksie. Proszę o oddzielenie od zniczy elementów plastikowych (wkład, podstawka i przykrywka) i wrzucenie ich do boksu z plastikiem. Żywych, ale suchych, kwiatów nie mieszamy z bukietami plastikowymi, lecz kładziemy je oddzielnie w trzecim boksie. Bóg zapłać. Chciałbym jeszcze serdecznie podziękować p. Sławomirowi Wojtasikowi z Twardosławic za dostarczenie materiałów na chodnik po cenach preferencyjnych obniżających cały koszt z 12 tysięcy prawie do 11 tys. Bóg zapłać.
 8. W kontekście wydarzeń, które miały miejsce w ostatnim czasie na cmentarzu tj. kradzieży, proszę o bezzwłoczne powiadamianie p. Dzielnicowego.
 9. W naszej parafii uroczystości dożynkowych, przypadają w niedzielę 06.09.20. Suma w intencji naszych rolników odprawimy o godzinie 12.00. Dziękuję mieszkańcom Majkowa Średniego za pomoc w organizacji tego święta. Za moją namową w celu ograniczenia kontaktu bezpośredniego przygotowane zostaną jedynie ciasta i napoje bezalkoholowe. Oczywiście jak ostatnim razem proszę o podpisanie wszystkich koszy, w których przyniesiecie swoje dary dziękując dobremu Bogu za udane, choć okupione ciężką pracą, plony.
 10. Tygodniki; Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny.
 11. Komunikat Ks. Abpa G. Rysia dotyczący Domu Opieki „Pomocna Dłoń”
 12. Zapowiedzi.
 13. Modlitwa przez Suplikację jest właściwą odpowiedzią na znak czasu jakim jest epidemia, starajmy praktykować ją w domu. Nie zapominajmy o modlitwie za cały personel medyczny w naszej Ojczyźnie.