Ogłoszenia parafialne 06.09.20.

przez Proboszcz
 1. Chciałbym serdecznie podziękować rodzinie Plichów z Majkowa Małego za posprzątanie kościoła na naszą uroczystość dożynkową.
 2. W niedzielę 13.09. będziemy gościć w naszej parafii ks. Mariana Midurę Krajowego Duszpasterza Kierowców fundatora tej figury św. Krzysztofa patrona wszystkich kierowców. Za jego sugestią w naszej parafii powstanie Kapliczka Świętego Krzysztofa, która będzie się znajdować przy drodze do Piotrkowa w okolicach wieży.
 3. W ubiegły wtorek, 1-ego września rozpoczęty został nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszam ministrantów na zbiórkę w sobotę 12.09. o godz. 10.
 4. We wtorek 08.09. przypada święto Narodzenia NMP. W czasie mszy św. poświęcenie ziarna.
 5. Wiele osób mnie pyta o księgę z intencjami na 2021 rok. Przepraszam, ale będzie na pewno przed październikiem.
 6. Począwszy od jutra do czwartku, wraz z innymi księżmi naszej diecezji rozpoczynam coroczne rekolekcje w Porszewicach. Serdecznie proszę o modlitwę w naszej intencji.
 7. W przyszłą sobotę na godz. 11 zapraszam wszystkich ministrantów na zbiórkę rozpoczynającą nowy rok posługi przy ołtarzu.
 8. Chciałbym serdecznie podziękować p. Sławomirowi Wojtasikowi z Twardosławic za dostarczenie materiałów na chodnik po cenach preferencyjnych obniżających cały koszt z 12 tysięcy prawie do 11 tys. Bóg zapłać.
 9. Idąc za sugestiami księży proboszczów, również zarządzającymi cmentarzami parafialnymi, chciałbym począwszy od dn.01. 11. Wprowadzić opłatę za wjazd na cmentarz każdej firmy kamieniarskiej. Dziękuję za zrozumienie.
 10. p. organiście, p. kościelnemu, ministrantom, dzieciom, dobrodziejom fundującym te piękne kosze, Wam wszystkim za wasza pracę, czy to pod foliom, czy to w polu, oborze, chlewni, czy w warsztacie przy naprawianiu maszyn i urządzeń. Pozwolę sobie jeszcze podziękować o czym się często zapomina. Za cierpliwość w papierologii, poszukiwaniu rzeczy niezbędnych w Internecie i urzędzie. Niech Bóg Wam błogosławi!
 11. Oczywiście mam nadzieję, że wszystkie kosze, w których przynieśliście swoje dary dziękując dobremu Bogu za udane, choć okupione ciężką pracą, plony, są podpisane. Jeszcze dzisiaj wasze dary będą zawiezione do sióstr Bernardynek.
 12. Polecam serdecznie modlitewnik dla seniorów” Jezu ufam Tobie!” Duży druk!
 13. Tygodniki; Niedziela, Idziemy- Biskupi na Jasnej Górze, duszpasterstwo w czasie pandemii, podsumowanie 30 lat katechezy w szkole, Gość Niedzielny, również o powrocie uczniów do szkoły, przypominającym chodzenie po wysoko zawieszonej linie.
 14. W niedziele 13.09. jak wiecie z komunikatu Ks. Abpa G. Rysia zostanie zebrana taca na potrzeby wykończeniowe Domu Opieki „Pomocna Dłoń” w Kaszewicach.
 15. Zapowiedzi.
 16. Modlitwa przez Suplikację jest właściwą odpowiedzią na znak czasu jakim jest epidemia, starajmy praktykować ją w domu. Nie zapominajmy o modlitwie za cały personel medyczny w naszej Ojczyźnie.