Ogłoszenia parafialne 06.12.20.

przez Proboszcz

2 Niedziela Adwentu 06.12.20.

 1. Chciałbym serdecznie podziękować rodzinie Pirków i rodzinie Płusa  z Twardosławic, za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i ofiarę na olej do świec.
 2. Dziękuję za zebrane ofiary na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
 3. Dziękuję wszystkim osobom, które podjęły się rozniesienia opłatków wigilijnych. Proszę o przyjęcie ich z życzliwością i z zachowaniem reguł sanitarnych. Pisząc list popełniłem błąd pisząc o obrazku, chodzi oczywiście o kalendarz misyjny. Oczywiście, jak wiecie, Wasza ofiara będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła, za którą już też mówię serdeczne Bóg zapłać. Proszę o potraktowanie jej jako ofiarę na potrzeby i lepsze funkcjonowanie parafii, a nie jako zapłatę „produkt” czy „usługę”. Dziękuję pierwszym wioskom, które przekazały swój udział w zbiórce na ogrzewanie naszej świątyni.
 4. Zapewne dekoracje bożonarodzeniowe w tym roku będą skromniejsze, ale chyba nie można sobie wyobrazić kościoła bez choinki, dziękuję ofiarodawcom tegorocznych choinek i zwracam się do chętnych z prośbą o zarezerwowanie wieczoru 17.12. (jest to czwartek) na ich obsadzenie i dekoracje szopki.
 5. Zapewne zadajemy sobie pytanie: „Co z Kolędą?” Na obecna chwilę, wiem, że są różne opinie i podejścia do tego zagadnienia. Idąc jednak za przykładem naszych sąsiadów od św. JPII chciałbym Wam zaproponować tzw. Kolędę „na zaproszenie”. Oczywiście wszystko zależy, jak rozwinie się sytuacja epidemiczna w naszym kraju i jaką decyzje podejmie ks. Abp G. Rysia. Istnieje propozycja wizyty w czasie, której kapłan nie wchodzi do mieszkania, ale błogosławi dom z zewnątrz. Myślę jednak, że jesteśmy zobowiązani wypracować wspólnie jakieś wyjście z tej sytuacji.
 6. W przyszłą niedzielę zaproponuję nabycie atrakcyjnych książek na prezenty pod choinkę.
 7. Rozpoczęliśmy Adwent. Roraty jak zwykle o godzinie 07.00. rano.  Możliwość spowiedzi zawsze przed mszą.
 8. Na dzisiejszy dzień planowane było rozdanie dzieciom pierwszo komunijnym książeczek do nabożeństwa. Ze zrozumiałych względów proszę rodziców tych dzieci, aby zdając sobie sprawę z sytuacji otoczyły swoje dzieci jeszcze większą troską w tym względzie.
 9. OSOCZE.
 10. DUSZPASTERSTWO KOBIET.
 11. Kolejna rata za kostkę brukową została spłacona.
 12. Tygodniki; Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny. Mały Gość Niedzielny.
 13. Modlitwa przez Suplikację jest właściwą odpowiedzią na znak czasu jakim jest epidemia, starajmy praktykować ją w domu. Nie zapominajmy o modlitwie za cały personel medyczny w naszej Ojczyźnie.