Ogłoszenia parafialne 07.06.20.

przez Proboszcz
 1. Chciałbym podziękować pierwszej rodzinie z Majkowa Małego za posprzątanie k-ła na dzisiejszą niedzielę. Bóg zapłać.
 2. Z okazji mszy rocznicowej dzieci Ich rodzice złożyły tradycyjna ofiarę na potrzeby parafii, za którą serdecznie dziękuję! Za te pieniądze zostaną zakupione a raczej są już zakupione kwiatki, zastępują one w najbliższym czasie bratki z rabatki koło chodnika.
 3. Jak dobrze wiecie ze środków masowego przekazu następne obostrzenia zostały zniesione. Od tego momentu możemy uczestniczyć we mszach św. w niedzielę, ale niestety musimy to robić w maseczkach. Z tego względu począwszy od tej niedzieli nie będzie mszy transmitowanej przez internet z naszej parafii.
 4. Dnia 11.06. to jest w czwartek, przypada uroczystość Bożego Ciała. Porządek mszy św.; godz. 09.00, 11.00 i 17.00. Proszę o przystrojenie ołtarzy w zwyczajowych miejscach; I-y obok domu p. Kopertowskiego (Szydłów), II-i obok domu p. Barana (Kamcinek), III-i obok domu p. Plicha (Majków Średni) i IV-y przy kościele (Twardosławice). Proszę o odbiór stałych elementów do dekoracji, które znajdują się na plebanii. Proszę Asystę parafialną o stosowne przystrojenie feretronów i figurę NSJ, która została specjalnie odnowiona na ten dzień, dzieci rocznicowe, ministrantów i strażaków o włączenie się  w procesję.
 5. We wtorek 09.06. obchodzę 30 rocznicę święceń kapłańskich. Z tej racji chciałem wszystkich Was po procesji B.C. zaprosić do Sali OSP, ale mi to odradzono z oczywistych względów. Dlatego już dzisiaj zapraszam Was wszystkich w okolicach moich 60 urodzin na przełomie września i października do tejże Sali. Jak słyszeliście w niedzielę 14.06. ksiądz gość odprawi w mojej intencji mszę św. o godz. 09.00.zamówioną, tak do końca nie wiem przez kogo, ale będę mógł się odwdzięczyć tylko cukierkiem.
 6. Natomiast ks. Grzegorz Jędraszek obchodzący 40 rocznicę święceń, zaprasza Was wszystkich w przyszła niedzielę tj 14.06. na mszę św. do parafii MB Jasnogórsiej w Łodzi gdzie jest teraz proboszczem.
 7. W sobotę 13.06. w czasie mszy św. o godz. 17 odbędzie się obrzęd poświęcenia lilii przyniesionych przez dzieci.
 8. Dnia 13.06. przypada 33 rocznica wizyty Ojca Św. JP II z tego względu ks. Abp proponuję rozszerzenie Święta EUCHARYSTII na obszar całej diecezji o nazwie „Doba Eucharystyczna”. Diecezjalne rozpoczęcie w piątek w katedrze o godzinie 18, podczas jej trwania delegacji wszystkich parafii otrzymają okolicznościowe lampy oliwne. Następnie wspólnoty parafialne gromadzą się wokół światla tej lampy na mszy o godz. 21.00.
 9. W 21.06. odpust MB Nieustającej Pomocy. Sumę odpustową o godz. 11.00. odprawi i homilię wygłosi ks. Jacek Tyluś proboszcz parafii pw. Św. Jana Pawła II, nasz sąsiad. Już dzisiaj serdeczne Was proszę, idąc za doświadczeniem tamtego roku, proszę poszczególne wioski o podpisanie swoich koszy, tac i serwet, których będziecie używali do procesji z darami. W imieniu ss Bernardynek, którym będą Wasze dary przekazane, z góry mówię Wam Bóg zapłać. Również z góry dziękuję wszystkim mieszkańcom Cisowej za przeprowadzenie zbiórki w celu wsparcia parafii w przygotowaniu obiadu odpustowego dla księży.
 10. Każdego dnia po mszy św. o godz. 17 odmawiamy Litanię NSJ i czytamy fragmenty „Zapisków więziennych” ks. Kard. St. Wyszyńskiego. Proponuję zakup książki Wszystko o Prymasie Tysiąclecia”. Cena 10 zł.
 11. W gablotce znajdziecie ofertę zajęć na rok szkolny 2020/21 Szkoły Języków obcych MILENA
 12. Modlitwa przez Suplikację jest właściwą odpowiedzią na znak czasu jakim jest epidemia, starajmy praktykować ją w domu. Nie zapominajmy o modlitwie za cały personel medyczny w naszej Ojczyźnie.