Ogłoszenia parafialne 13.09.20

przez Proboszcz
 1. Chciałbym serdecznie podziękować rodzinie z Majkowa Małego za posprzątanie kościoła na naszą uroczystość dożynkową.
 2. Serdeczne podziękowania za wygłoszone homilie kieruję do ks. Mariana Midury, Krajowego Duszpasterza Kierowców i fundatora figury św. Krzysztofa patrona wszystkich kierowców dla naszej parafii. Za jego sugestią powstanie Kapliczka, której będzie patronował Święty Krzysztof. Będzie się ona znajdować przy drodze do Piotrkowa w okolicach wieży.
 3. Zapraszam ministrantów na zbiórkę w sobotę 19.09. o godz. 11
 4. Jak wiecie w ubiegłym tygodniu odbyłem kapłańskie rekolekcje w Porszewicach. Serdecznie dziękuję za modlitwę w naszej intencji.
 5. Idąc za sugestiami księży proboszczów, również zarządzającymi cmentarzami parafialnymi, chciałbym począwszy od dn.01. 11. Wprowadzić opłatę za wjazd na cmentarz każdej firmy kamieniarskiej. Dziękuję za zrozumienie.
 6. Kochani, proszę Was abyście na najbliższy odpust przygotowali Wasze kosze trochę skromniej, bo będzie mi bardzo niezręcznie akceptować w tak krótkim czasie ponownie tak obfite dary.
 7. Ojca Pio w tym roku przypada w niedzielę 27.09. Sumę odprawi, homilię wygłosi i procesję eucharystyczna poprowadzi ks. Kanonik Jan Bieda pracujący w parafii pw. NSJ w Łodzi na Retkini. Zapewne wiecie jakiś czas temu posługiwał w Żeroniach i Karlinie. Zna naszą parafię bardzo się ucieszył z tego zaproszenia.
 8. Proszę mieszkańców Szydłowa o zorganizowanie odpustowego obiadu dla księży, za co z góry dziękuję.
 9. Jak, niektórzy wiedzą w porozumieniu z Rada Parafialną złożony został wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o udzielenie dofinansowania na poprawę efektywności energetycznej budynków naszej parafii, czyli na przysłowiowe panele fotowoltaiczne i pompy cieplne. Projekt został przyjęty do rozpatrzenia. Jeżeli zostanie przyjęty za około miesiąc rozpoczniemy prace instalacyjne.
 10. Tygodniki; Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny.
 1. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary, które zostały zebrana taca na potrzeby wykończeniowe Domu Opieki „Pomocna Dłoń” w Kaszewicach. Natomiast w następna po mszach przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 2. Zapowiedzi.
 3. Modlitwa przez Suplikację jest właściwą odpowiedzią na znak czasu jakim jest epidemia, starajmy praktykować ją w domu. Nie zapominajmy o modlitwie za cały personel medyczny w naszej Ojc