Ogłoszenia parafialne 14.06.20.

przez Proboszcz
 1. Chciałbym podziękować rodzinom Kiełb i Skórka z Majkowa Małego za posprzątanie k-ła na dzisiejszą niedzielę. Bóg zapłać.
 2. Jak wynika z danych Komendy Głównej Policji ponad 72 mln zł od od ponad 4,5 tys. Poszkodowanych wyłudzili oszuści. W samym tylko woj. Śląskim oszukano 856 osób na kwotę 11 mln z. Czujesz, że jesteś oszukiwany? Zadzwoń pod numer 112. Niedziela s. 11
 3. Dnia 11.06. przeżywaliśmy uroczystość Bożego Ciała. Dziękuję za przystrojenie ołtarzy w zwyczajowych miejscach, które zostały jak wszyscy dostrzegli pięknie przygotowane, również za pozostawienie kwiatów w k-le. Ufam, że wytrzymają do odpustu. Dziękuję asyście parafialnej za stosowne przystrojenie feretronów i figur NSJ, mieszkańcom Szydłowa za ubranie okien swoich domów, dziękuję dzieciom rocznicowym i nie tylko, ministrantom i oczywiście strażakom za włączenie się w służbę dla i przy procesji. Dziękuję tym wszystkim, którzy dźwigali chorągwie. Bóg zapłać
 4. We wtorek 09.06. obchodziłem 30 rocznicę święceń kapłańskich razem z moimi kolegami w parafii NSJ w Łodzi na Julianowie Z tej racji chciałbym wszystkich Was tu obecnych zaprosić do niedalekiej sali OSP, ale może to dopiero nastąpić na przełomie września i października. Jednak już dzisiaj proszę przyjmijcie ten przysłowiowy cukierek jako wyraz mojej wdzięczności.
 5. Natomiast ks. Grzegorz Jędraszekdzisiaj obchodzący 40 rocznicę święceń. Wspomnijmy Go w naszych modlitwach.
 6. Wczoraj przeżywaliśmy pierwszy raz Święta EUCHARYSTII na obszarze całej diecezji w zmienionej formie. W imieniu ks. Arcybiskupa G. Rysia i swoim dziękuję za udział w tym wydarzeniu.
 7. W dzień Uroczystości NSJ można spożywać pokarmy mięsne mino, że jest to piątek.
 8. W 21.06. odpust MB Nieustającej Pomocy. Sumę odpustową o godz. 11.00. odprawi i homilię wygłosi ks. Jacek Tyluś proboszcz parafii pw. Św. Jana Pawła II, nasz sąsiad. Już dzisiaj serdeczne dziękuję tym wszystkim, którzy włączą się w przygotowanie tej uroczystości. Proszę, Was idąc za doświadczeniem tamtego roku o podpisanie swoich koszy, tac i serwet, których będziecie używali do procesji z darami. W imieniu ss Bernardynek, którym będą Wasze dary przekazane, z góry mówię Wam Bóg zapłać. Również z góry dziękuję wszystkim mieszkańcom Cisowej za przeprowadzenie zbiórki w celu wsparcia parafii w przygotowaniu obiadu odpustowego dla księży.
 9. Proponuję zakup książki Wszystko o Prymasie Tysiąclecia”. Cena 10 zł i bezpłatne pismo Caritas naszej Archidiecezji.
 10. W gablotce znajdziecie ofertę zajęć na rok szkolny 2020/21 Szkoły Języków obcych MILENA
 11. Modlitwa przez Suplikację jest właściwą odpowiedzią na znak czasu jakim jest epidemia, starajmy praktykować ją w domu. Nie zapominajmy o modlitwie za cały personel medyczny w naszej Ojczyźnie.