Ogłoszenia parafialne 17.05.20.

przez Proboszcz
 1. Chciałbym podziękować wszystkim osobom, które w dzień mojego św. Patrona wyraziły względem mojej osoby swoją serdeczność i życzenia imieninowe. Bóg zapłać.
 2. Jutro o godzinie 11.00 zostanie odprawiona msza św. dziękczynna za życie i pontyfikat Św. Jana Pawła, zapraszam serdecznie.
 3. W środę z racji nabożeństwa majowego nowenny do MB Nieustającej Pomocy po mszy o godz. 17 nie będzie.
 4. Zachęcam Was do zwracania uwagi w kontaktach z nieznajomymi, którzy pukają do Waszych drzwi czy do Was telefonują.
 5. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym trudnym czasie dla nas wszystkich, złożyły ofiary na potrzeby parafii. Złożono następujące ofiary: z Szydłowa 100 zł, z Szydłów-Kolonii 100 zł, po raz drugi z Szydłów-Kolonii 100 zł i jeszcze raz trzeci z Szydłów- Kolonia 100zł. Serdeczne Bóg zapłać.  Oczywiście pieniądze zostaną przeznaczone na niezbędne potrzeby parafialne.
 6. Przeżywamy miesiąc maj poświęcony NMP. Każdego dnia odmawiamy Litanię Loretańską w kościele po mszy św. o godz. 17.00. i czytamy fragmenty „Zapisków więziennych” ks. Kard. St. Wyszyńskiego. Zachęcam Was z tej okazji również do jakiejś lektury o św. Janie Pawle II lub o przyszłym błog. Stefanie Wyszyńskim.
 7. Dzisiaj w niedzielę o godz. 18 na Cisowej poświęcenie pól, natomiast w środę 20.05 na Majkowie Śr.również o godz. 18, W niedzielę 24.05 na Twardosławicach o godz. 17, w sobotę 30.05 na Polesiu i Bąkowcu o godz.18,  w niedzielę 31.05 na Olędrach i Majkowie Małym o godz. 17. Po mszach św. będę Wam proponował zakup książek o ks. Kardynale.
 8. Tydzień temu popełniłem błąd „kopiuj-wklej”, bo jak wiecie dzisiaj, a nie w ubiegłą niedzielę, miała się odbyć I-a Komunia Św. naszych dzieci. Proszę więc, ich rodziców, powtórnie  o niezaniedbywanie przygotowywania do Niej, mimo niesprzyjających warunków. Idąc za wskazaniami ks. Abp G. Rysia i przykładem licznych parafii, chciałbym zaproponować, kierując się nieprzewidywalnością wrześniowego terminu, rozważenie wcześniejszego, indywidualnego terminu I-ej K. Waszego dziecka. Może nie jest to najlepsza propozycja, ale jeżeli chcielibyście ją rozważyć proszę o kontakt ze mną.
 9. Katechizm Kościoła Katolickiego zobowiązuje nas do spowiedzi choć jeden raz w roku około Wielkanocy. To słowo „około” proponuje nam czas do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Zawsze jestem do dyspozycji.
 10. Zachęcam również do oglądania na stronie internetowej „transmisja na żywo”. Głęboko ufam, że niebawem, po licznych próbach uzyskamy lepszą jakość, ale na ten czas jest to nie możliwe bo sygnał internetu na  plebanii jest zbyt słaby.
 11. Zapewne słyszeliście o Komunii Duchowej jest to dobro proponowane nam dzięki mądrości K-ła. Daje nam ona takie same łaski jak Komunia sakramentalna. Jeżeli nie mogę przyjąć Komunii Świętej na sposób sakramentalny, to dostaję taką możliwość, która w Kościele nie została wymyślona w tamtym tygodniu, tylko ma już wielowiekową tradycję.
 12. Proszę, was osoby zamawiające mszę święto o uzgodnienie między sobą w rodzinie, kto ma uczestniczyć w tej mszy (wg nowych zarządzeń 1 osób na 10 m kwadratowych, więc w naszym kościele może uczestniczyć we mszy św. 15 osób.
 13. Modlitwa przez Suplikację jest właściwą odpowiedzią na znak czasu jakim jest epidemia, starajmy praktykować ją w domu. Nie zapominajmy o modlitwie za cały personel medyczny w naszej Ojczyźnie.
 14. Zachęcam również do odmawiania różańca o godz. 20.30. Ks. Abp G. Ryś zobowiązał wszystkich księży w diecezji do jego odmawiania w samotności na plebanii, wszystkich parafian do włączenia się w modlitwę w swoich domach. Módlmy się o ustanie epidemii.