Ogłoszenia Parafialne 18.10.20.

przez Proboszcz
 1. Chciałbym serdecznie podziękować p. Renacie Wężyk i Jej synowi z Twardosławic, za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i te piękne lilie.
 2. Idąc za sugestiami księży proboszczów, również zarządzającymi cmentarzami parafialnymi, chciałbym począwszy od dn.01. 11. Wprowadzić opłatę za wjazd na cmentarz każdej firmy kamieniarskiej. Dziękuję za zrozumienie.
 3. Msza o godz. 9 w uroczystość Wszystkich Świętych będzie odprawiona za wszystkich parafian zmarłych w czas od 01. 11. 2019 do 01. 11. 2020 jako tzw. Msza od uczestników pogrzebu.
 4. Dziękuję wszystkim ofiarodawcą ogólnopolskiej zbiórki do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąc’, w której uczestniczyliśmy w ubiegłą niedzielę. Łącznie zebrano 412 zł i 80 gr.
 5. Dziękuję za ofiary z racji na wydarzenie jakim jest dzisiejsza „Niedziela Misyjna”. Taca jest przeznaczona na Misje Święte.
 6. Jak wiecie przyjmuję na wypominki, jak również można zamawiać msze święte na rok 2021.
 7. Za tydzień wg wskazań Caritas-Łódź rozpoczniemy rozprowadzać tzw. Tytkę Charytatywną w celu wsparcia osób potrzebujących. Wydarzenie to odbywa się w ramach IV Światowego Dnia ubogich, który został w tym   roku wyznaczony przez Watykan na dzień 15.11.
 8. Rozpoczęły się (trochę opóźnione) prace tynkarskie na fasadach budynku gospodarczego, ze względu na pogodę są trochę opóźnione, ale ufam, że zakończą się przed przyszłą niedzielą.
 9. Dyspensa Abpa G. Rysia.
 10. Komunikat Inspektora Sanitarnego w Piotrkowie Trybunalskiego.
 11. W niedzielę 25.10. przejście na czas zimowy.
 12. Tygodniki; Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny. W kontekście miesiąca, który przeżywamy proponuje Wam zakup książki „Wszystko o różańcu”, w cenie 10 zł. Natomiast Kalendarz Rolników jest w cenie 28 zł.
 13. W sąsiedniej parafii u św. JP II dnia dzisiejszego odpust. Polećmy tę parafię MB i ich Patronowi.
 14. Modlitwa przez Suplikację jest właściwą odpowiedzią na znak czasu jakim jest epidemia, starajmy praktykować ją w domu. Nie zapominajmy o modlitwie za cały personel medyczny w naszej Ojczyźnie.