Ogłoszenia Parafialne 19.04.20

przez Proboszcz

Niedziela Miłosierdzia Bożego 19.04.20.       

 1. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy po mszy o godz. 17
 2. Składam serdeczne podziękowania p. Adamowi Ordonowi za pomoc w przygotowaniu trawników przed kościołem i p. Ireneuszowi Braunowi za dostarczenie próchnicy pod kwiaty z Grobu Pańskiego.
 3. Jest mi bardzo niezręcznie, chciałbym odwiedzić wielu z Was, szczególnie chorych, ale słuchając w TV komunikatów nie mam odwagi. Proszę Was jednak, nie zapominajcie o tych osobach z waszego otoczenia i o ich potrzebach w tych trudnych dniach. Na szczęście pojawiają się małe światełka w tunelu. Jednym z nich jest zmiana ilości osób mogących uczestniczyć we mszy św.
 4. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które złożyły ofiary na potrzeby parafii mówiąc: Księże proboszczy nie chodzimy teraz do Kościoła, proszę na Kościół. Złożono następujące ofiary: z Polesia 100 zł, z Majkowa Małego 50 zł i z Twardoslawic dwie rodziny po 50 zł. Serdeczne Bóg zapłać.  Oczywiście pieniądze zostaną przeznaczone na bieżące wydatki parafialne.
 5. Katechizm Kościoła Katolickiego zobowiązuje nas do spowiedzi choć jeden raz w roku około Wielkanocy. To słowo „około” proponuje nam czas do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Zawsze jestem do dyspozycji.
 6. Zapewne słyszeliście o Komunii Duchowej jest to dobro proponowane nam dzięki mądrości K-ła. Daje nam ona takie same łaski jak Komunia sakramentalna. Jeżeli nie mogę przyjąć Komunii Świętej na sposób sakramentalny, to dostaję taką możliwość, która w Kościele nie została wymyślona w tamtym tygodniu, tylko ma już wielowiekową tradycję.
 7. Proszę, was osoby zamawiające mszę święto o uzgodnienie między sobą w rodzinie, kto ma uczestniczyć w tej mszy (wg nowych zarządzeń 1 osób na 15 m kwadratowych, więc w naszym kościele może uczestniczyć we mszy św. 10 osób. Zapewne wiecie, że czynniki administracyjne, po otrzymaniu informacji, sprawdzają ilość osób uczestniczących we mszach św. i pogrzebach. Proszę poprosić inne osoby o duchowe uczestnictwo w Eucharystii poprzez Komunię Duchową. Część posłów zwróciła się do Premiera lepsze rozwiązanie tej sprawy. Komunikat będzie ogłoszony w najbliższy poniedziałek.
 8. Modlitwa przez Suplikację jest właściwą odpowiedzią na znak czasu jakim jest epidemia, starajmy praktykować ją w domu. Nie zapominajmy o modlitwie za cały personel medyczny w naszej Ojczyźnie.
 9. Zachęcam również do odmawiania różańca o godz. 20.30. Ks. Abp G. Ryś zobowiązał wszystkich księży w diecezji do jego odmawiania w samotności na plebanii, wszystkich parafian do włączenia się w modlitwę w swoich domach. Módlmy się o ustanie epidemii, ale również o deszcz.
 10. Proszę Was o „Zdrowaś Maryjo” w intencji Ukraińców, których znacie i Ich rodzin w czasie Świąt Wielkanocnych, które przypadają wg kalendarza obrządku wschodniego dnia dzisiejszego. Proszę o złożenie Im życzeń z tej okazji, również ode mnie.
 11. Oglądając różne programy informacyjne w TV zauważyłem i chciałbym Was uczulić na nieuczciwych ludzi podszywających się pod personel lub służby walczące z epidemią w sposób bezpośredni lub przez telefon czy internet. Działają najczęściej w zorganizowanych grupach w celu osiągnięcia korzyści kosztem uczciwych obywateli.
 12. Tradycją K-ła w Polsce jest Błogosławieństwo Pokarmów na stół wielkanocny, od której tego roku musieliśmy odstąpić. Dziękuję serdecznie tym osobom, które z tej racji podzieliły się ze mną pokarmami ze swego świątecznego stołu. Serdeczne „Bóg zapłać”.