Ogłoszenia parafialne 20.09.20.

przez Proboszcz
 1. Chciałbym serdecznie podziękować rodzinom Ordonów, Wieczorków z Majkowa Małego, jak również ich bliskim, którzy im pomagali, za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i za ofiare pieniężna na olej do świec.
 2. Dziękuję ministrantom za ich obecność na wczorajszej zbiórce.
 3. Idąc za sugestiami księży proboszczów, również zarządzającymi cmentarzami parafialnymi, chciałbym począwszy od dn.01. 11. Wprowadzić opłatę za wjazd na cmentarz każdej firmy kamieniarskiej. Dziękuję za zrozumienie.
 4. Jak wiecie odpust Ojca Pio w tym roku przypada w niedzielę 27.09. Sumę odprawi, homilię wygłosi i procesję eucharystyczna poprowadzi ks. Kanonik Jan Bieda pracujący w parafii pw. NSJ w Łodzi na Retkini. Zapewne wiecie jakiś czas temu posługiwał w Żeroniach i Karlinie. Zna naszą parafię bardzo się ucieszył z tego zaproszenia.
 5. Czwartek, Triduum o. Pio. Msza o godz. 9, Adoracja (od g.10 do g. 11-Majków Mały, od g. 11 do g. 12- Olendy, od g. 12 do g.13- Twardosławice, od g.13 do g. 14- Majków Folwark, od g.14 do g.15-Majków Średni i na koniec o g. 15 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Okazja do spowiedzi.
 6. Piątek, Triduum o. Pio. Msza o godz. 9, Adoracja (od g. 10 do g. 11-Cisowa, od g.11 do g. 12-Szydłów, od g.12 do g. 13-Szydłów Kolonia, od g.13 do g. 14-Kamocinek, od g.14 do g. 15 Bąkowiec i Polesie i na koniec o g. 15 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Okazja do spowiedzi.
 7. Sobota, Triduum o. Pio. Adoracja od godz. 10 jedynie do godz. 12. Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.
 8. Jak, niektórzy wiedzą w porozumieniu z Rada Parafialną złożony został wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o udzielenie dofinansowania na poprawę efektywności energetycznej budynków naszej parafii, czyli na przysłowiowe panele fotowoltaiczne i pompy cieplne. Projekt został przyjęty do rozpatrzenia. Jeżeli zostanie przyjęty za około miesiąc rozpoczniemy prace instalacyjne.
 9. Na przełomie września i października rozpoczną się prace tynkarskie na fasadach budynku gospodarczego, wydatek ten został uwzględniony w budżecie parafialnym.
 10. Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium MB Zwycięskiej w Łodzi (ul. Łąkowa) odbędzie się 26. Września o godzinie 11.00.
 11. Duszpasterstwo Rolników zaprasza na Archidiecezjalne Dożynki, które odbędą się w naszej katedrze w niedzielę 27.09 o godz. 12.30.
 12. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary, które zostały zebrana taca na potrzeby wykończeniowe Domu Opieki „Pomocna Dłoń” w Kaszewicach. Suma zebrana 1251 zł.
 13. Tygodniki; Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny.
 14. Zapowiedzi.
 15. Modlitwa przez Suplikację jest właściwą odpowiedzią na znak czasu jakim jest epidemia, starajmy praktykować ją w domu. Nie zapominajmy o modlitwie za cały personel medyczny w naszej Ojczyźnie.