Ogłoszenia parafialne 22.11.20.

przez Proboszcz

 Niedziela Chrystusa Króla 21.11.20.

  1. Chciałbym serdecznie podziękować rodzinom Kałkowskich i Krasoniów z Twardosławic, za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i ofiarę na olej do świec.
  2. Dziękuję również za tacę z ubiegłej niedzieli przeznaczoną na potrzeby ubogich, podopiecznych Caritas- Łódź zebrano 687 zł, i za produkty żywnościowe jak również za środki czystości przekazane w Tytkach Charytatywnych. Zostały one przekazane w odpowiednie ręce, a nadmiar został za pośrednictwem ks. Proboszcza z JPII przekazany do magazynu centralnego Caritas-Łódź.
  3. Zauważyłem kilka dni temu, że bez powiadomienia mnie są dokonywane na cmentarzu pewne prace, np. podcinanie tui. Te prace są już zaplanowane i w określonym czasie wszystkie krzewy zostaną podcięte w stosowny sposób. W podobnych i innych przypadkach proszę mnie powiadamiać dla ułatwienia i realizacji kompleksowego porządku na naszym cmentarzu. Dziękuję za zrozumienie i proszę o cierpliwość, a w pewnym momencie poproszę o pomoc.
  4. Czas biegnie szybko i chyba trzeba powiedzieć Boże Narodzenie za pasem. Opłatki wigilijne są już nabyte u ss. Bernardynek dzięki ks. Proboszczowi z JPII. Paczki dla wszystkich miejscowości są przygotowane w sali za zakrystią. Błogosławieństwo opłatków nastąpiło jednak w sobotę, a nie dzisiaj jak zapowiadałem wcześniej. Proszę osoby je roznoszące wśród sąsiadów o udanie się do zakrystii po mszy św. w celu odebrania swojej paczki. Oczywiście Wasza ofiara będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła, za którą już też mówię serdeczne Bóg zapłać.
  5. Jak może zauważyliście wczoraj, prace przy kapliczce Św. Krzysztofa posuwają się naprzód. Wczoraj p. Ryszard Mroczkowski i p. Andrzej Kabziński wznieśli cokół za co im serdecznie dziękuję. W czasie prac przy kopaniu fundamentów została znaleziona kartka z tekstem Ewangelii umieszczona w małej buteleczce po lekarstwie. Ten obrzęd poświęcenia pól miał miejsce w 1983 r., gdy jeszcze nie było naszej parafii.
  6. W przyszła niedzielę rozpoczynamy okres Adwentu. Roraty jak zwykle o godzinie 07.00. rano. 
  7. Tygodniki; Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny.
  8. Modlitwa przez Suplikację jest właściwą odpowiedzią na znak czasu jakim jest epidemia, starajmy praktykować ją w domu. Nie zapominajmy o modlitwie za cały personel medyczny w naszej Ojczyźnie.