Ogłoszenia parafialne 26.04.

przez Proboszcz
 1. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy po mszy o godz. 17
 2. W czwartek nowenna do św. o. Pio po mszy o godz. 17
 3. W tym tygodniu przypada I-y piątek miesiąca. Jest mi bardzo niezręcznie, bo chciałbym odwiedzić chorych, ale słuchając radiowych komunikatów nie mam odwagi. Proszę więc Was, rodziny chorych o kontakt telefoniczny ze mną jeżeli uznacie, że taka wizyta może się odbyć.
 4. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które złożyły ofiary na potrzeby parafii mówiąc przy tym dyskretnie: Księże proboszczy, proszę to na Kościół. Złożono następujące ofiary: z Szydłowa 50 zł, z Szydłowa Kolonia 50 zł, z Majkowa Małego 100 zł, i jeszcze raz z Majkowa Małego 100 zł, z Kamocinka 50 zł i z Cisowej 20zł. Serdeczne Bóg zapłać.  Oczywiście pieniądze zostaną przeznaczone na bieżące wydatki parafialne.
 5. Serdecznie dziękuję Panom Ireneuszowi Braunowi, Adamowi Ordonowi, Hubertowi Kochanowskiemu i jego synowi za prace porządkowe na cmentarzu związane z usuwaniem śmieci. Również dziękuje p. Markowi Wudarkowi za wycięcie świerku, który rósł koło kościoła a p. Ryszardowi Mroczkowskiemu za umieszczenie ściętego pnia w stosownym miejscu.
 6. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Biblijną, cała chrześcijańska Polska czyta Ew. Św. Mateusza.
 7. W najbliższy piątek przypada 1-y piątek miesiąca. Możliwość  spowiedzi od godz.15.
 8. W najbliższą sobotę przypada Dzień Flagi RP. Proszę o wywieszenie barw narodowych i pozostawienie ich na  Święto Konstytucji 3 maja przypadające w niedzielę.
 9. Zbliża się miesiąc maj poświęcony NMP. Każdego dnia będziemy odmawiać Litanię Loretańską w kościele po mszy św. o godz. 17. Zachęcam Was również, z tej okazji, do przybrania kapliczek i krzyży i o wybranej godzinie, o systematyczny odśpiewywanie tej litanii.
 10. W niedziele 03.05. o godz. 17 poświęcenie pól na Kamocinku. Proszę przedstawicieli innych wiosek o zgłaszanie się telefonicznie lub osobiście w celu uzgodnienia dnia, godziny i formy tego obrzędu.
 11. Katechizm Kościoła Katolickiego zobowiązuje nas do spowiedzi choć jeden raz w roku około Wielkanocy. To słowo „około” proponuje nam czas do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Zawsze jestem do dyspozycji.
 12. Zapewne słyszeliście o Komunii Duchowej jest to dobro proponowane nam dzięki mądrości K-ła. Daje nam ona takie same łaski jak Komunia sakramentalna. Jeżeli nie mogę przyjąć Komunii Świętej na sposób sakramentalny, to dostaję taką możliwość, która w Kościele nie została wymyślona w tamtym tygodniu, tylko ma już wielowiekową tradycję.
 13. Proszę, was osoby zamawiające mszę święto o uzgodnienie między sobą w rodzinie, kto ma uczestniczyć w tej mszy (wg nowych zarządzeń 1 osób na 15 m kwadratowych, więc w naszym kościele może uczestniczyć we mszy św. 10 osób. Zapewne wiecie, że czynniki administracyjne, po otrzymaniu informacji, sprawdzają ilość osób uczestniczących we mszach św. i pogrzebach.
 14. Modlitwa przez Suplikację jest właściwą odpowiedzią na znak czasu jakim jest epidemia, starajmy praktykować ją w domu. Nie zapominajmy o modlitwie za cały personel medyczny w naszej Ojczyźnie.
 15. Zachęcam również do odmawiania różańca o godz. 20.30. Ks. Abp G. Ryś zobowiązał wszystkich księży w diecezji do jego odmawiania w samotności na plebanii, wszystkich parafian do włączenia się w modlitwę w swoich domach. Módlmy się o ustanie epidemii, ale również o deszcz.