Ogłoszenia parafialne 27.09.20.

przez Proboszcz
 1. Chciałbym serdecznie podziękować rodzinie Królikiewiczów z Majkowa Małego, jak również ich bliskim z Piotrkowa Tryb., którzy im pomagali, za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i dekorację kwiatowa.
 2. Idąc za sugestiami księży proboszczów, również zarządzającymi cmentarzami parafialnymi, chciałbym począwszy od dn.01. 11. Wprowadzić opłatę za wjazd na cmentarz każdej firmy kamieniarskiej. Dziękuję za zrozumienie.
 3. Ks. Abp G. Ryś zaprasza wszystkich wiernych do uczestnictwa we mszach św. związanych z Jubileuszem 100-lecia Diecezji Łódzkiej. W naszym przypadku będzie to msza odprawiana przez Abpa Wiktora Skworca o godz. 18 w parafii farnej w Piotrkowie dnia 04.10.
 4. W ubiegły czwartek rozpoczęliśmy Triduum o. Pio, bardzo dziękuję, tym którzy modląc się prosili o. Pio o wstawiennictwo za nami. Dziękuję wszystkim mieszkańcom Szydłowa za zbiórkę na poczęstunek dla nas wszystkich księży, niech będzie mi można ich wymienić: Ks. Roman Czermański z Krakówki, ks. Tadeusz Koziorowski z Gomulina, ks. Stanisław Nowacki, ks. Sławomir Susik i ks. Michał Dolaciński z NSJ, ks. Bogdan Karbownik z Wadlewa, ks. Kazimierz Urbaniak z Suchcic, ks. Mariusz Staszczyk i ks. Marcin Skrzydłowski ze Srocka, Ks. Adam Stańdo z Krzepczowa, Ks. Krzysztof Basztabin z Woli Kamockiej. Na koniec zostawiłem ks. Adama, Rektor Jezuitów i o. Jana Krawczyka karmelitę z Krakowa, a na sam koniec ks. Jana Biedę z Łodzi Retkinia. Ks. Włodzimierz Dudka i ks. Janusz Sawicki prosili o wybaczenie ich nieobecności ze względu na zajęcia duszpasterskie w swoich parafiach. Serdeczne podziękowania kieruje w stronę; Asysty, Druhów z OSP, dzieci sypiących kwiatki, p> Organisty, p. kościelnego, ministrantom, pań, które teraz są w kuchni.
 5. Niech wyrazem wdzięczności będzie msza św. sprawowana dzisiaj w intencji naszej parafii u grobu o. Pio. Zamówiłem ją za pośrednictwem siostry Wiktorii pochodzącej z parafii Witów, gdzie byłem 30 lat temu wikariuszem.
 6. Serdeczne podziękowania poszczególnym wioskom za Wasze kosze. Jutro rano zostaną one zawiezione do szkoły przy ul. Tkackiej w Łodzi, zostaną użyte do nauki przygotowywania posiłków przez dzieci i młodzież szczególnej troski.
 7. Jak, niektórzy wiedzą w porozumieniu z Rada Parafialną złożony został wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o udzielenie dofinansowania na poprawę efektywności energetycznej budynków naszej parafii, czyli na przysłowiowe panele fotowoltaiczne i pompy cieplne. Projekt został przyjęty do rozpatrzenia. Jeżeli zostanie przyjęty za około miesiąc rozpoczniemy prace instalacyjne.
 8. Szpital Zakonu oo. Bonifratrów w Łodzi zaprasza bezpłatne badania w zakresie wczesnego wykrywania raka jelita grubego. Szczegóły w gablotce przed kościołem.
 9. Na przełomie września i października rozpoczną się prace tynkarskie na fasadach budynku gospodarczego, wydatek ten został uwzględniony w budżecie parafialnym.
 10. Co roczna pielgrzymka Żywego Różańca do sanktuarium MB Łaskiej odbędzie się 10.10. szczegóły podam za tydzień.
 11. Tygodniki; Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny. Książki o św. ojcu Pio: Ojciec Pio-modlitwa, Ojciec Pio- Przyślij mi swojego Anioła Stróża, Szatan w życiu Ojca Pio, Ojciec Pio a dusze czyścowe. Wszystkie po 8 złoty.
 12. W darmowej gazecie „Dobre Nowiny” polecam artykuł o Błog. Matce SPERANZIE, jest on bliźniaczą duszą Ojca Pio i wielką przyjaciółką Polski.
 13. Film o JP II pt. „Wojtyła. Śledztwo” w kinach od 25.09.
 14. Zapowiedzi.
 15. Modlitwa przez Suplikację jest właściwą odpowiedzią na znak czasu jakim jest epidemia, starajmy praktykować ją w domu. Nie zapominajmy o modlitwie za cały personel medyczny w naszej Ojczyźnie.