Ogłoszenia Parafialne 29.12.20.

przez Proboszcz

1 Niedziela Adwentu 29.11.20.

  1. Chciałbym serdecznie podziękować rodzinom Kałkowskich i Krasoniów (juniorzy) z Twardosławic, za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i ofiarę na olej do świec. Dziękuję Paniom z Bąkowca i z Polesia za przygotowanie adwentowej korony.
  2. Dziękuję również za tacę z ubiegłej niedzieli przeznaczoną na potrzeby Wyższego Seminarium w Łodzi zebrano 606,50 zł.
  3. Dziękuję wszystkim osobom, które podjęły się rozniesienia opłatków wigilijnych. Proszę o przyjęcie ich z życzliwością i z zachowaniem reguł sanitarnych. Pisząc list popełniłem błąd pisząc o obrazku, chodzi oczywiście o kalendarz misyjny. Oczywiście, jak wiecie, Wasza ofiara będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła, za którą już też mówię serdeczne Bóg zapłać. Proszę o potraktowanie jej jako ofiarę na potrzeby i lepsze funkcjonowanie parafii, a nie jako zapłatę „produkt” czy „usługę”.
  4. Zapewne dekoracje bożonarodzeniowe w tym roku będą skromniejsze, ale chyba nie można sobie wyobrazić kościoła bez choinki. Zwracam się więc do Was z prośbą. Jeżeli ktoś na swojej posesji lub lesie ma jakieś drzewka, które trzeba wyciąć, a mogłyby służyć w kościele jako choinka proszę o kontakt ze mną.
  5. Zapewne zadajemy sobie pytanie: „Co z Kolędą?” Na obecna chwilę, wiem, że są różne opinie i podejścia do tego zagadnienia. Idąc jednak za przykładem naszych sąsiadów od św. JPII chciałbym Wam zaproponować tzw. Kolędę „na zaproszenie”. Oczywiście wszystko zależy, jak rozwinie się sytuacja epidemiczna w naszym kraju i jaką decyzje podejmie ks. Abp G. Rysia. Bliższych informacji udzielę za tydzień.
  6. Dzisiaj rozpoczęliśmy Adwentu. Roraty jak zwykle o godzinie 07.00. rano.  Oczywiście, jeżeli uznacie za stosowne, pomóżcie przygotować lampiony dla waszych dzieci i wnucząt.
  7. Tygodniki; Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny.
  8. Modlitwa przez Suplikację jest właściwą odpowiedzią na znak czasu jakim jest epidemia, starajmy praktykować ją w domu. Nie zapominajmy o modlitwie za cały personel medyczny w naszej Ojczyźnie.