Wniebowstąpienie Pańskie 24.05.20.

przez Proboszcz
 1. Chciałbym podziękować wszystkim osobom, które posprzątały i przygotowały nasz k-ł na dzisiejszą  liturgię. Bóg zapłać wszystkim mieszkańcom Olender. Chciałbym również prosić przedstawicieli Majkowa Małego o kontynuację sprzątania naszej świątyni.
 2. Dziękuję p. Tomaszowi Gawrońskiemu i Jego ekipie za demontaż popsutego podajnika pelletu, który będzie trzeba zastąpić innym. Na szczęście mamy jeszcze trochę czasu do nowego sezonu grzewczego.
 3. Nie wiem jak wam przekazać tę informację. Zapewne osoby, które odwiedzały cmentarz zauważyły, że ktoś podpalił zużyte wkłady do zniczy. Nie wiem co o tym myśleć, pan Dzielnicowy, który został powiadomiony, również nie mógł znaleźć odpowiedzi na te niewiadomą kto mógłby to uczynić. Wczoraj przy bramie cmentarnej został zainstalowany automat na wkłady, życzę Wam, aby dobrze służył.
 4. W środę z racji nabożeństwa majowego nowenny do MB Nieustającej Pomocy po mszy o godz. 17 nie będzie.
 5. Zachęcam Was do zwracania uwagi w kontaktach z nieznajomymi, którzy pukają do Waszych drzwi czy do Was telefonują.
 6. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym trudnym czasie dla nas wszystkich, złożyły ofiary na potrzeby parafii. Złożono następujące ofiary: z Szydłowa 100 zł, z Polesia 50zł, z Cisowej 50 zł i jeszcze raz z Cisowej 100zł. Serdeczne Bóg zapłać.  Oczywiście pieniądze zostaną przeznaczone na niezbędne potrzeby parafialne.
 7. Przeżywamy miesiąc maj poświęcony NMP. Każdego dnia odmawiamy Litanię Loretańską w kościele po mszy św. o godz. 17.00. i czytamy fragmenty „Zapisków więziennych” ks. Kard. St. Wyszyńskiego. W miesiącu czerwcu w czasie nabożeństw czerwcowych będziemy kontynuować tę lekturę.
 8. Dzisiaj w niedzielę o godz. 17 na Twardosławicach poświęcenie pól, natomiast w sobotę 30.05 na Polesiu i Bąkowcu o godz.18,  w niedzielę 31.05 na Olędrach i Majkowie Małym o godz. 17. Po mszach św. będę Wam proponował zakup książek o ks. Kardynale Wyszyńskim.
 9. Idąc za wskazaniami ks. Abp G. Rysia i przykładem licznych parafii, zaproponowałem, kierując się nieprzewidywalnością wrześniowego terminu I komunii, rozważenie wcześniejszej, indywidualnej I-ej K w naszej parafii. Może nie była to najlepsza propozycja, ale bardzo dziękuję tym rodzicom, którzy na te sugestie przystali. Dziękuje za dobre spotkanie organizacyjne rodzicom dzieci rocznicowych, które odbyliśmy w ostatni piątek.
 10. Katechizm Kościoła Katolickiego zobowiązuje nas do spowiedzi choć jeden raz w roku około Wielkanocy. To słowo „około” proponuje nam czas do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Zawsze jestem do dyspozycji.
 11. Zachęcam również do oglądania na stronie internetowej „transmisja na żywo”. Głęboko ufam, że niebawem, po licznych próbach uzyskamy lepszą jakość, ale na ten czas jest to nie możliwe bo sygnał internetu na  plebanii jest zbyt słaby.
 12. Zapewne słyszeliście o Komunii Duchowej jest to dobro proponowane nam dzięki mądrości K-ła. Daje nam ona takie same łaski jak Komunia sakramentalna. Jeżeli nie mogę przyjąć Komunii Świętej na sposób sakramentalny, to dostaję taką możliwość, która w Kościele nie została wymyślona w tamtym tygodniu, tylko ma już wielowiekową tradycję.
 13. Proszę, was osoby zamawiające mszę święto o uzgodnienie między sobą w rodzinie, kto ma uczestniczyć w tej mszy (wg nowych zarządzeń 1 osób na 10 m kwadratowych, więc w naszym kościele może uczestniczyć we mszy św. 15 osób.
 14. Modlitwa przez Suplikację jest właściwą odpowiedzią na znak czasu jakim jest epidemia, starajmy praktykować ją w domu. Nie zapominajmy o modlitwie za cały personel medyczny w naszej Ojczyźnie.