Ogłoszenia Parafialne 04.07.21.

przez Proboszcz

14 Niedziela Zwykła 04.07.21.

 1. Chciałbym serdecznie podziękować rodzinie p. Agnieszce Sudra z Majkowa Folwarku za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i ofiarę na olej.
 2. Dziękuję p. Piotrowi Majchrzakowi za skoszenie trawy.
 3. Dziękuję za zbiórką do puszek na Pieszą Piotrkowską Pielgrzymkę. Zabrana została suma 121.50 zł. Bóg zapłać.
 4. W dzień Uroczystości Św. Apostołów Piotra i Pawła zebraliśmy w sumie na tzw. Świętopietrze, czyli na pomoc dla Ojca Św. 222.50. zł. Bóg z zapłać.
 5. Dziękuję p. Ogrodnikowi z Kamocinka za ufundowanie wizerunku Ducha Świętego, który został umieszczony w ołtarzu głównym nad krzyżem przez p. Bogdana Czerwińskiego za co również dziękuję.
 6. Proszę osoby porządkujące groby po uroczystościach pogrzebowych o kontakt ze mną.
 7. Chciałbym serdecznie podziękować za ofiary, które wpłynęły na tzw. KOSTKĘ. Chodzi oczywiście o pomoc w sfinansowania kolejnej alejki na cmentarzu. Koszt tej inwestycji jak już wiecie to około 10.500 zł. Jak do tej pory wpłynęło ok. 9.100 tys. zł.
 8. Dzisiejsza comiesięczna Adoracja po mszy o godz. 11.00.
 9. Za tydzień Taca Gospodarcza.
 10. Za tydzień również proponuje Wam gest szczodrobliwości względem Neli Balcerek, 19 letniej dziewczynie, która jakiś czas temu uległa w Piotrkowie T. wypadkowi na przejściu dla pieszych. Z inicjatywy przyjaciół ze szkoły i parafii JPII organizowane są kiermasze książek dla dzieci w celu zebrania funduszy na jej rehabilitację. Po każdej mszy kupując książkę będziecie mogli pomóc wspierając tę dziewczynę.
 11. Kradzieże na cmentarzu nie ustają.
 12. Tygodniki, Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny i Mały Przewodnik Katolicki..
 13. Pan Kościelny z racji na letni charakter swojej pracy zwrócił się do mnie o możliwość zawieszenia pełnienia obowiązków kościelnego na okres wakacyjny do października.
 14. W najbliższym czasie Towarzystwo Jezusowe rozpocznie świętowanie Jubileuszowego Roku Ignacjańskiego, który będzie trwał od 20 maja 2021 do 31 lipca 2022 roku. Na terenie Archidiecezji Łódzkiej wierni będą mogli modlić się przy relikwiach św. Ignacego Loyoli w Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej w Piotrkowie Tryb. (7-14.06.2022) i w Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi (15-28.06.2022). W tych świątyniach podczas Roku Ignacjańskiego będzie można uzyskać odpust zupełny.