Ogłoszenia parafialne 05.08.21.

przez Proboszcz
  1. Chciałbym serdecznie podziękować rodzinie p. Sylwestra Wężyka z Majkowa Średniego za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i ofiarę na olej.
  2. Nowy roku szkolny rozpoczęty. Zapraszam wszystkie dzieci rodziców, nauczycieli na mszę św. o godz. 11.00. Po modlitwie po komunii odbędzie się obrzęd poświęcenia tornistrów i przyborów szkolnych.
  3. Składam serdeczne podziękowania za kosze, które jak co roku będą przekazane będą ss. bernardynkom w Łodzi.
  4. W środę jak co roku w Święto Narodzenia NMP poświęcenie ziarna pod zasiew podczas każdej mszy św.
  5. W przyszłą niedzielę uroczystość beatyfikacji ks. Prymasa i s. Róży Czackiej. Na mszę dziękczynną tego dnia wieczorem o godz. 20.00. zaprasza ks. Abp Grzegorz Ryś na łódzki stadion „Orła”.
  6. Wychodząc z kościoła będziecie mogli wziąć udział w akcji „Pomagamy Antosiowi Pudeł”.  Dzisiaj przed kościołami w Krzepczowie, Żeroniach i Szydłowie po każdej mszy św. jest wystawiona puszka w celu wsparciu walki z rakiem tego chłopca z Lutosławic Rządowych. Już teraz składam podziękowanie wszystkim ofiarodawcom.
  7. Pielgrzymka do Gietrzwałdu na Mazurach. Jest to piękne miejsce objawień maryjnych. Są jeszcze 3 miejsca wolne. W programie; sobota 18.09. Ostróda, wycieczka „statkiem po trawie” kanałem Ostróda-Elbląg, ognisko nad jeziorem, nocleg w Domu Pielgrzyma w Gierzwałdzie, zwiedzanie miejsca objawień. Niedziela 19.08. msza w sanktuarium, zwiedzanie klasztoru w Stoczku Warmińskim, gdzie był więziony ks. Kardynał St. Wyszyński, Koncert w Świętej Lipce. Powrót do domu. Koszt 320 zł. proszę o wpłacanie zaliczek.
  8. Odpust ku czci św. O. Pio przypada w tym roku w niedzielę 26.09. Sumę odpustową odprawi o. Zdzisław Duma kapucyn z Gdańska. Również on poprowadzi Triduum w piątek i sobotę. O pomoc w przygotowaniu obiadu odpustowego dla księży proszę mieszkańców Majkowa Sr.
  9. Tygodniki; Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy. Kalendarze „Madonny Europy”, cena 10 zł. Obrazki z ks. Prymasem 20 zł i Album o ks. Prymasie 25 zł.