Ogłoszenia parafialne 06.06.21.

przez Proboszcz

10 Niedziela Zwykła 06.06.21.

 1. Chciałbym serdecznie podziękować rodzinie Braun z Majkowa Folwarku za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i ofiarę na olej.
 2. Dziękuję za ofiary do puszki na kolonie dla dzieci zebrane w ubiegłą niedzielę. Zebrana suma wynosi 318 zł.
 3. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim parafianom biorących udział w poświęceniu nowej kapliczki św. Krzysztofa w trakcie święcenia pól Szydłowa i Szydłowa Kolonii.  Dziękuję strażakom za pomoc w organizacji ruchu i oczywiście w sposób szczególny rodzinie Mroczkowskich za ufundowanie tego obiektu sakralnego.
 4. Dzisiaj poświęcenie pól na Polesiu i Bąkowcu o g. 17.00, Majków Mały i Olendry 13.06. g.17.00.
 5. Proszę Asystę o przyjęcie wyrazów wdzięczności za przygotowanie chorągwi, feretronów i figur procesyjnych i ich niesienie w czasie procesji. Dziękuje dzieciom i rodzicom za sypanie kwiatków i pomoc w niesieniu szarf przy chorągwiach. Dziękuję za przystrojenie ołtarzy mieszkańcom Szydłów-Kolonia, Majków Mały, Cisowej i Polesie-Bąkowiec. Dziękuję p. Mękarskiemu za wykoszenie trawy na trawniku przed kościołem.
 6. Dziękuję za dzisiejsze ofiary do puszki na Świątynię Opatrzności Bożej.
 7. W niedzielę 13.06. imieniny ma św. Antonii, zapraszam wszystkie dzieci, oczywiście z liliami na mszę o 11.00. aby wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie błogosławieństwa.
 8. Dzisiejszego dnia oo. Bernardyni zapraszają na odpust MB. Piotrkowskiej. W czasie mszy o godz. 19.00. ks. abp G. Rys ogłosi k-ł oo. Bernardynów Sanktuarium MB Piotrkowskiej. Czuwanie rozpoczyna się o godz. 18.00.  Szczegóły na plakacie.
 9. Nasz odpust MB. Nieustającej Pomocy przypada w tym roku 20 czerwca, sumę odpustowa odprawi i procesję poprowadzi ks. Dziekan Grzegorz Gogol. Zwyczajowo, z tej okazji zwracam się, tym razem z prośbą do mieszkańców Twardosławic o pomoc w zorganizowaniu obiadu dla zaproszonych gości.
 10. Dnia 09.06. w parafii Kaletnik koło Koluszek, razem z kolegami z roku będziemy świętować 31-ą rocznice
 11. Proszę osoby porządkujące groby po uroczystościach pogrzebowych o kontakt ze mną.
 12. W kontekście spraw cmentarnych chciałbym was prosić o pomoc w sfinansowania kolejnej alejki na cmentarzu. Koszt inwestycji jak już wiecie około 10.500 zł. Poproszę osoby roznoszące opłatki wigilijne o pomoc w rozprowadzeniu ostemplowanych kopert z krótkim listem i wrzucenie ich do wszystkich skrzynek pocztowych w naszej parafii. Koperty są przygotowane w sali za zakrystią.

W najbliższym czasie Towarzystwo Jezusowe rozpocznie świętowanie Jubileuszowego Roku Ignacjańskiego, który będzie trwał od 20 maja 2021 do 31 lipca 2022 roku. Na terenie Archidiecezji Łódzkiej wierni będą mogli modlić się przy relikwiach św. Ignacego Loyoli w Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej w Piotrkowie Tryb. (7-14.06.2022) i w Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi (15-28.06.2022). W tych świątyniach podczas Roku Ignacjańskiego będzie można uzyskać odpust zupełny.