Ogłoszenia parafialne 07.03.21.

przez Proboszcz

3 Niedziela Wielkiego Postu 07.03.21.

 1. Jutro Dzień Kobiet. Msza o godz. 11.00. w intencji wszystkich kobiet z naszej parafii.
 2. Chciałbym serdecznie podziękować kolejnym rodzinom z Twardosławic, za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i ofiarę na olej do świec.
 3. Dziękuję również za ofiary złożone tydzień temu przeznaczone na potrzeby duszpasterskie polskich misjonarzy w Afryce. Zostało zebranych 483 zł i 80 gr. Serdeczne dziękuję osobie, która zostawiła wczoraj kopertę w konfesjonale z dopiskiem; Ofiara na kościół. Bóg zapłać.
 4. Rekolekcje w naszej parafii, jeżeli czas pozwoli, odbędą się w dniach od niedzieli 21.03. do wtorku 23.03. Głosił je będzie ks. Paweł Sudowski, wikariusz z parafii JPII. Spowiedź będzie miała miejsce we wtorek. Szczegółowy program zostanie przedstawiony w przyszłą niedzielę. Dziękuję mieszkańcom Szydłowa- Kolonia za złożona ofiarę na obiad i poczęstunek dla księży.
 5. W każdy piątek wspólna Droga Krzyżowa dla dzieci i dorosłych około godz. 17.00 po mszy św. o godz. 16.30.
 6. Dnia 25.03. przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, jednocześnie jest to Dzień Świętości Życia. W wielu parafiach podejmowane są inicjatywy modlitewne w intencji dzieci poczętych, najczęściej podejmowana jest modlitwa różańcowa. Jedna dziesiątka różańca od 25.03.do 25.12. Zapraszam do takiej modlitwy. Osoby chcące podjąć taką modlitwę proszę o kontakt ze mną.
 7. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale po mszy św. o godz. 08.00.
 8. W przyszłą niedzielę Taca gospodarcza.
 9. Bardzo serdecznie proszę i jednocześnie dziękuję za ofiary do puszki na leczenie i rehabilitację Natalki z Kacprowa.
 10. Począwszy od tego tygodnia w naszej archidiecezji rozpoczęła się zbiórka złomu elektronicznego. Jak w roku ubiegłym, ta pomoc zostanie przekazana polskiemu misjonarzowi pracującemu na Białorusi. Bliższe informacje w późniejszym czasie. Zwracam się z prośbą do sołtysów i druhów z OSP o pomoc w przekazanie tej informacji do jak największej ilości osób w naszej parafii.
 1. Nasz p. Kościelny z przyczyn rodzinnych, o których wszyscy wiemy, od kwietnia będzie pełnił funkcji kościelnego tylko w niedzielę.
 2. Proszę osoby porządkujące groby po uroczystościach pogrzebowych o kontakt ze mną.
 3. Tygodniki, Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny i Gość Niedzielny numer specjalny o Św. Józefie.