Ogłoszenia parafialne 14.02.21.

przez Proboszcz

6 Niedziela zwykła 14.01.21.

  1. Chciałbym serdecznie podziękować rodzinie Jabłońskich z Twardosławic, za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i ofiarę na olej do świec.
  2. Dziękuję również za ofiary na dzisiejszą tacę gospodarczą.
  3. Wczoraj zakończona została wizyta kolędowa zwana Kolęda „na zaproszenie”. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które przyjęły mnie w czasie jej trwania. Jak wiecie, idąc przez wioskę wchodziłem do osób, które w ten czy inny sposób wyraziły chęć tej wizyty, właśnie dlatego ta kolęda nazwana była „na zaproszenie”. Bardzo serdecznie dziękuję osobom użyczającym mi swój czas i środek transportu. abym sprawniej mógł się przemieszczać między Waszymi domostwami. Przepraszam, jeżeli ktoś mógłby poczuć się zgorszony moim pośpiechem. Zachęcam Was jeszcze raz do lektury Listu Ojca św. z tej niebieskiej książeczki, którą otrzymaliście w czasie wizyty.  Dziękuję również za Wasze ofiary, w sumie zebranych zostało 29.980 zł. Pozwolę sobie już teraz, nie czekając do grudnia zapłacić ostatnią ratę za kostkę.
  4. Od dzisiejszego dnia tj. 14 lutego rozpoczynamy 54 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który przeżywać będziemy pod hasłem „Trzeźwością pokonywać kryzys”.
  5. W najbliższą środę Popielec. Porządek mszy św.; godz. 09.00, 11.00, 16.00 i 16.30. Podczas każdej mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. Po mszy św. coroczna zbiorka do puszek na potrzeby Caritas- Łódź. W Popielec obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych.
  6. W piątek 19.02. pierwsza w tym roku wspólna Droga Krzyżowa dla dzieci i dorosłych o godz. 17.00.
  7. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale po mszy św. o godz. 08.00. Tego dnia tak jak każdego roku taca we wszystkich kościołach naszej archidiecezji przeznaczone są na budujące się kościoły.
  8. Niebawem w naszej archidiecezji rozpocznie się zbiórka złomu elektronicznego. Jak w roku ubiegłym, aby pomóc polskim misjonarzom. Bliższe informacje w późniejszym czasie.
  9. Tygodniki, Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny i Różaniec dla osób, które zaprenumerowały.
  10. Modlitwa przez Suplikację jest właściwą odpowiedzią na znak czasu jakim jest epidemia, starajmy praktykować ją w domu. Nie zapominajmy o modlitwie za cały personel medyczny w naszej Ojczyźnie.