Ogłoszenia parafialne 18.04.21.

przez Proboszcz

3 Niedziela Wielkanocna 18.04.21.

  1. Chciałbym serdecznie podziękować rodzinie Pytlochów z Majkowa Folwarku za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i ofiarę na olej do świec.
  2. Dziękuję serdecznie za Tace Gospodarczą z ubiegłej niedzieli i jeszcze raz przepraszam za nieogłoszenie dzisiejszej na WSD, za którą również dziękuję.
  3. Począwszy od niedzieli 25.04. rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.
  4. Niebawem miesiąc maj i nabożeństwa majowe w kościele. Proszę wszystkich parafian opiekujących się przydrożnym krzyżami i kapliczkami o zrobienie wiosennych porządków wokół nich i o stosowną dekorację. Proponuję nabycie flag w kolorach maryjnych (zainteresowanych proszę do zakrystii). Chciałbym nadmienić, że poświęcenie nowej kapliczki św. Krzysztofa przy drodze do Piotrkowa Trybunalskiego będzie miało miejsce w niedziele 30.05. Więcej informacji przekażę w późniejszym czasie. I-a Komunia w naszej parafii będzie 16.05. o godz. 12.00.
  5. Miesiąc maj to również czas święcenia pól. Przedstawiciele Szydłowa i Kamocinka już zarezerwowali terminy mszy świętej. Proszę inne miejscowości o uczynienie tego jak najwcześniej.
  6. Proszę osoby porządkujące groby po uroczystościach pogrzebowych o kontakt ze mną.
  7. Tygodniki, Niedziela, Gość Niedzielny i Różaniec.