Ogłoszenia parafialne 21.02.21.

przez Proboszcz

1 Niedziela Wielkiego Postu 21.02.22.

 1. Chciałbym serdecznie podziękować rodzinie Maciołków i Miśkiewiczów z Twardosławic, za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i ofiarę na olej do świec.
 2. Dziękuję również za ofiary na tacę gospodarczą z zeszłej niedzieli i za dzisiejszą przeznaczoną na budowę kościołów w naszej archidiecezji.
 3. Chciałbym także skierować słowa podziękowania w stronę p. Łukasza Wiączka za odśnieżenie podwórka po środowych opadach. Bóg zapłać.
 4. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na potrzeby duszpasterskie polskich misjonarzy w Afryce.
 5. Tak jak ogłaszałem tydzień temu pozwoliłem sobie już teraz, nie czekając do grudnia zapłacić ostatnią ratę za kostkę.
 6. Wczoraj zakończył się 54 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który przeżywany był pod hasłem „Trzeźwością pokonywać kryzys”. W czasie trwania Wielkiego Postu będziemy wracali do tego zagadnienia.
 7. W piątek w podczas Drogi Krzyżowej zaproponowałem uczestnictwo w dobrowolnej abstynencji o trzeźwość naszego Narodu. Jak zapowiedziałem książka jest wyłożona pod chórem. Proszę o wpisywanie swojego imienia i nazwiska. Wczoraj ustalając program rekolekcji wielkopostnych z ks. Pawłem Sudowskim z JPII, poprosił mnie abym wpisał go jako pierwszego do tej książki. Rekolekcje odbędą się w dniach od niedzieli 21.03. do wtorku 23.03.
 8. Po mszach św. na coroczna zbiorka do puszek na potrzeby Caritas- Łódź zostało zebranych 236 zł. i 50 gr.
 9. W każdy piątek wspólna Droga Krzyżowa dla dzieci i dorosłych około godz. 17.00 po mszy św. o godz. 16.30.
 10. Przed ołtarzem jak zauważyliście, został umieszczony w naszym kościele, jak co roku krzyż adoracyjny. Jednak w tym roku jesteście proszeni, z oczywistych względów, o NIECAŁOWANIE figury Jezusa Ukrzyżowanego.
 11. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale po mszy św. o godz. 10.00.
 12. Skarbonka wielkopostna dla dzieci.
 13. Niebawem w naszej archidiecezji rozpocznie się zbiórka złomu elektronicznego. Jak w roku ubiegłym, aby pomóc polskim misjonarzom. Bliższe informacje w późniejszym czasie.
 14. Tygodniki, Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny i Mały Gość.
 15. Modlitwa przez Suplikację jest właściwą odpowiedzią na znak czasu jakim jest epidemia, starajmy praktykować ją w domu. Nie zapominajmy o modlitwie za cały personel medyczny w naszej Ojczyźnie.