Ogłoszenia parafialne 21.11.21.

przez Proboszcz
 1. Dziękuję serdecznie kolejnej rodzinie z Majkowa Śr. za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i ofiarę na olej. Bóg zapłać!
 2. Dziękuję za ofiary do puszek na rzecz Libanu, zebrano 446 zł. Bóg zapłać!
 3. Również składam serdeczne Bóg zapłać! Za ofiary złożone do puszek przeznaczone na potrzeby CARITAS-POLSKA przeznaczone wg sugestii ks. Abp Gądeckiego na pomoc duszpastersko-charytatywną terenom przygranicznym.
 4. W niedzielę 28.11. zaczynamy Adwent. Roraty jak zwykle o godzinie 07.00. Zapraszam do udziału wszystkie dzieci. Począwszy od I Niedzieli Adwentu będą rozprowadzane świece wigilijne: małe w cenie 5 zł i duże po 10 zł.
 5. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w 3 Niedzielę Adwentu tj. 12.12. msze jak w każdą niedzielę, następnie w poniedziałek msze o godz. 09.00., 16.00 i 18.00 i zakończą się we wtorek dniem spowiedzi. Msze św. również o 09.00., 16.00. i 18.00. Wygłosi je ks. Mariusz Jersak proboszcz parafii św. Jacka dawny rektor kościoła Panien Dominikanek.
 6. Zwracam się z prośbą do mieszkańców Olender o pomoc w zorganizowaniu poczęstunku dla spowiedników.
 7. Zwracam się z gorąca prośbą o przyjęcie Tytki Charytatywnej w celu wsparcia ubogich, których wspiera CARITAS-ŁÓDŹ.
 8. Proszę składać żywe, lecz zwiędłe już kwiaty pod sosną koło śmietnika.
 9. Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi zwraca się z propozycją akcji TELEFON WSPARCIA DLA SENIORA. Numer tego telefonu i inne informacje w gablotce przed kościołem.
 10. W poniedziałek 22.11. zapraszam na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania o godz. 18.00. młodzież z klasy I szkoły średniej. Spotkania dzięki uprzejmości dyrekcji szkoły odbywać się będą w budynku Szkoły Podstawowej w Szydłowie.
 11. Począwszy od poniedziałku 22.11. do 30.11. Nowenna do św. Andrzeja Boboli w intencji Ojczyzny po pierwszej msze świętej.
 12. Zapraszam wszystkich członków Rady Parafialnej na zebranie dn.30.11. tj. wtorek na godz. 19.00.
 13. Święta BN jeszcze nie tak blisko, ale zwracam się już z prośbą o choinki od wystroju kościoła. Z góry dziękuję.
 14. Zwracam się z prośbą do osób zwyczajowo rozprowadzające opłatki wigilijne, aby ponownie podjęły tę czynność i w tym roku. Paczki jak w roku ubiegłym są przygotowane w sali za zakrystią. Z góry dziękuję. Ofiara jak zwykle przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.
 15. Kradzieże na cmentarzu jak wiecie nie ustają.
 16. Z parafii NSJ jest organizowana pielgrzymka do Sanktuarium MB z Gwadelupe w Meksyku. Informacje leżą na stoliku pod chórem.
 17. Pomoc psychologiczna, parafia św. Jacka i św. Doroty, 2 piątek miesiąca godz. 17.00.-18.30.

Tygodniki; Niedziela, Gość Niedzielny (płyta z filmem o księdzu Janie Macha, który został beatyfikowany wczoraj w Katowicach), Idziemy. Kalendarz Rolników. Różaniec