Ogłoszenia parafialne 23.05.21.

przez Proboszcz

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 23.05.21.

  1. Chciałbym serdecznie podziękować rodzicom dzieci pierwszokomunijnym z zeszłego roku tzw. „Rocznicowych” za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i przystrojenie k-ła na tę uroczystość. W sposób szczególny dziękuje pp. Cieślakowi, Skałbana i Krasoniowi za skoszenie trawników i mamom za oczyszczenie kostki brukowej z chwastów.
  2. Dziękuję p. Wiesławowi Królikiewiczowi za pomoc w przekopaniu ziemi i uporządkowaniu terenu obok kompostownika.
  3. Dziękuję serdecznie pp. Organistom za podjęcie się w maju grania na nabożeństwach majowych.
  4. Chciałbym serdecznie zaprosić wszystkich parafian na poświęcenie nowej kapliczki św. Krzysztofa przy drodze do Piotrkowa Trybunalskiego, które będzie miało miejsce w niedziele 30.05. w trakcie święcenia pól Szydłowa i Szydłowa Kolonii.  Rozpoczniemy mszą świętą o godz. 16.00. Po mszy św. nabożeństwo majowe. Na tę uroczystość zaproszeni są księża M. Midura, fundator figury, krajowy duszpasterz kierowców i ks. H. Kowaliński, dawny wikariusz św. Jacka i proboszcz św. Jadwigi w Tomaszowie Maz., który kiedyś świecił pola naszej parafii. Zakopie on tę samą kartkę ze słowami Ewangelii, którą przed laty zakopał.
  5. W niedzielę 30.05. po mszy św. zbiórka do puszek na kolonie dla dzieci będące pod opieką CARITAS-ŁÓDŹ.
  6. Msza rocznicowa I-ej Komunii z biegłego roku zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 15.00.
  7. Miesiąc maj to czas święcenia pól. Dzisiaj poświecenie pól na Majkowie Folwarku o g. 17.00., Szydłów i Szydłów-Kolonia 30.05. g. 16.00, Polesie i Bąkowiec 06.06. g. 17.00, Majków Mały i Olendry 13.06. g.17.00.
  8. Proszę osoby porządkujące groby po uroczystościach pogrzebowych o kontakt ze mną.
  9. W kontekście spraw cmentarnych chciałbym was prosić o pomoc w sfinansowania kolejnej alejki na cmentarzu. Nie ogłaszałem tego wcześniej, bo przez przypadek firma układająca kostkę zaproponowała termin z dnia na dzień. Koszt inwestycji około 10.500 zł. Choć alejka jest węższa niż poprzednia to jednak ma podobną cenę ze względu na ogólną sytuację finansowa w naszej Ojczyźnie i całej Europie. Kilka osób proponowało różne sposoby zbiórki tej sumy. Każdy pomysł mile widziany.
  10. Z racji niedawnej 101-ej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II proponuję małą książeczkę, która znajduje się na stoliczku pod chórem, proszę sobie wybrać za dobrowolną ofiarą.

Tygodniki, Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny i Różaniec.

W najbliższym czasie Towarzystwo Jezusowe rozpocznie świętowanie Jubileuszowego Roku Ignacjańskiego, który będzie trwał od 20 maja 2021 do 31 lipca 2022 roku. Na terenie Archidiecezji Łódzkiej wierni będą mogli modlić się przy relikwiach św. Ignacego Loyoli w Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej w Piotrkowie Tryb. (7-14.06.2022) i w Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi (15-28.06.2022). W tych świątyniach podczas Roku Ignacjańskiego będzie można uzyskać odpust zupełny.