Ogłoszenia Parafialne 24.01.21.

przez Proboszcz

           2 Niedziela zwykła 17.01.21.

 1. Chciałbym serdecznie podziękować rodzinie Błaszczyków z Twardosławic, za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i ofiarę na olej do świec.
  Chciałbym serdecznie podziękować p. Kościelnemu i Jego synowi Mateuszowi i p. Czesławowi Wójcikowi z Olender za pomoc w odśnieżaniu. Moje podziękowania kieruję również w stronę p. Zbigniewa Braun z Majkowa F. za odepchnięcie zwałów śniegu.
 2. Kolęda „na zaproszenie”. Czekam więc na zgłoszenie od Was, najlepiej przez telefon, którzy chcecie, abym Was odwiedził i pobłogosławił Wasz dom w Nowym Roku. Jeżeli zaakceptujecie to nie chciałbym wchodzić do mieszkań, tylko chciałbym pozostać na podwórku. Proszę jednak nie szykować specjalnie stołów przed wejściem, chyba, że macie jakiś na tarasie przed domem. Wodę święconą będę miał ze sobą. Doszły jednak do mnie głosy, że liczne osoby pragnęłyby abym jednak wszedł do domu. W tych wyjątkowych wypadkach jestem gotów zrobić ten wyjątek, ale bardzo Was proszę o wyrozumiałość i nie naleganie.
 3. Proszę wszystkie osoby, który mają zarezerwowane place na cmentarzu o kontakt ze mną w najbliższym czasie.
 4. Ogłaszałem jakiś czas temu montaż bram nowych drzwi do garażu i kotłowni. Zostały one zainstalowane w ubiegłym piątek. Cenę pozwolę sobie podać później, gdyż jeszcze nie otrzymałem faktury.
 5. Dnia 2 lutego MB Gromnicznej. Proponuję gromnice z okapnikami w cenie 12 zł.
 6. Tygodniki, Niedziela, „Ignorujesz Biblię-lekceważysz Chrystusa” s. 18. Idziemy, Gość Niedzielny i Mały Gość z Podstawką pod smartfon, „Królewska gra” s. 22.  Różaniec dla osób, które zaprenumerowały.
 7. Album o Ziemi Świętej, która uważana jest za 5-ewangelię.
 8. Program kolędy: poniedziałek i wtorek ze względu na pogrzeby kolędy nie będzie.
 9. Środa, 27.01. Majków Średni począwszy od pp. Braun.
 10. Czwartek, 28.01. godz. 9 Szydłów-Kolonia od numeru 2 i domy w sąsiedztwie p. Łaskiego, których mieszkańcy wyrazili chęć na przyjęcie mnie.
 11. Piątek, 29.01. godz. 9 Szydłów-Kolonia tz. Parcela od numeru 18
 12. Sobota, 30.10. godz. 9 Polesie od p. Wężyka. Msze św. popołudniowe będą odprawiane i dlatego może się zdarzyć, że będę musiał przerwać na ten moment wizytę. Oczywiście plan może się zmienić ze względu na pogrzeb, którego nigdy nie można przewidzieć.
 13. Modlitwa przez Suplikację jest właściwą odpowiedzią na znak czasu jakim jest epidemia, starajmy praktykować ją w domu. Nie zapominajmy o modlitwie za cały personel medyczny w naszej Ojczyźnie.